אדריכלית החודש היא מיכל אבימור

מיכל אבימור מנהלת משרד אדריכלות ועיצוב פנים, בתל אביב. היא מספרת על עצמה שמאז ומתמיד, עוד טרם לימודיה, הייתה לה משיכה לתחום, שרק הלכה והתעצמה עם השנים. המשרד של אבימור מתעסק בעיצוב של בתים, דירות יד שניה, דירות קבלן, פנטהאוזים, דופלקסים ועיצוב משרדים באזור תל אביב.

סלון. אדריכלית: מיכל אבימור . צלם: נדב פקט

סלון. אדריכלית: מיכל אבימור . צלם: נדב פקט

אבימור מלווה את כל הפרויקטים, החל משלב גיבוש הקונספט העיצובי ותכנון החללים, ממשיכה לביצוע כל התוכניות, עבודה מול ספקים ואנשי המקצוע ועד לפרטים הקטנים של הנגרות, פריטי הריהוט והאמנות המשלימה. ההתייחסות לכל פרויקט מתחילה מנקודת המבט הפרקטית שחושפת את הפן ההנדסי בעבודתה, לאחר מכן מגיע הקונספט העיצובי, ששומר על עקרונות קבועים של הימנעות מעומס, עיצוב נקי, מינימליסטי וגישת ה-less is more.

מטבח. אדריכלית: מיכל אבימור . צלם: נדב פקט

מטבח. אדריכלית: מיכל אבימור . צלם: נדב פקט

אחת מנקודות ההתמחות של אבימור היא עיצוב דירות קטנות, “אלו הם תמיד פרויקטים מעניינים ומאתגרים במיוחד, מכיוון שמקבלים רשימת דרישות ארוכה אותה מרכיבים, כמו פאזל, לתוך שטח מוגבל. בעבודה על פרויקטים מסוג זה, השלב הראשון הוא להבין לעומק את הצרכים של הלקוח וגם מהו הציוד שיהיה בבית. לאחר מכן מגיע שלב התכנון, בו עונים על כל הדרישות ולבסוף יוצקים פנימה את הקונספט העיצובי”. היא אומרת.

מטבח אדריכלית: מיכל אבימור . צלם: נדב פקט

מטבח אדריכלית: מיכל אבימור . צלם: נדב פקט

הדירה בה אנחנו מבקרים היא דירה קטנה בתל אביב. אבימור תכננה דירה אורבנית, עבור משפחה צעירה, בקווים נקיים וגוונים מונוכרומטיים. המטבח עצמו נמצא בשטח קטן, ביחס למטבחים אחרים שאבימור רגילה לעצב. הרצון היה למקסם את החלל וליצר אווירה נינוחה, שתתאים למשפחה הצעירה.

החלל המרכזי. אדריכלית: מיכל אבימור . צלם: נדב פקט

החלל המרכזי. אדריכלית: מיכל אבימור . צלם: נדב פקט

בשל מחסור במקום, לא תוכנן אי במטבח, ובמקומו שולב חצי אי, עם מקום אחסון ומספר קטן של מקומות ישיבה, שענו על הצרכים של המשפחה. נבחרו חזיתות מניו לק, בגלל הצורך בחומר עמיד ונוח לתחזוקה, ושולבו משטחי אבן קיסר בגוון 1141 וחיפוי קיר מזכוכית.

ערך מוסף: “אני דואגת תמיד להקשיב ללקוחות שלי ולדאוג שכל חלל יהיה פונקציונלי, לכל אלו אני מחברת את העיצוב שמתאים להעדפת הלקוחות ולחתימה האישית שלי”.

מקלחת ושירותים. אדריכלית: מיכל אבימור . צלם: נדב פקט

מקלחת ושירותים. אדריכלית: מיכל אבימור . צלם: נדב פקט

הכי אוהבת בעבודה: “את היצירתיות ואת האתגר בפתרון בעיות”.

המפגש עם דקור: “המפגש הראשון עם דקור היה כאשר הגעתי לעצב מספר רב של דירות בבניין חדש, שנבנה ודקור נבחרו להיות חברת המטבחים. זה היה פרויקט מאוד גדול ומורכב והצלחנו לייצר מגוון מטבחים שונים ומעניינים”.

הכי אוהבת בעבודה מול דקור: “עבדתי עם המעצבת הדרה, מסניף בני ברק, בפרויקט המורכב הזה. היא הצליחה לעקוב אחרי הדקויות של כל דירה ודירה והייתה מקצועית מאוד לאורך כל התהליך. בנוסף, כל אנשי הצוות שליוו אותי בפרויקט, גרמו לי להיות בטוחה לחלוטין שכל הדירות יקבלו את המטבחים המותאמים להם ביותר”.

כניסה. אדריכלית: מיכל אבימור . צלם: נדב פקט

כניסה. אדריכלית: מיכל אבימור . צלם: נדב פקט

עוד קצת: “אני מאוד אוהבת לבחור את האמנות, לכל בית שאני מעצבת ואני דואגת, כבר בשלב התוכניות, למצוא מיקום ליצירות אמנות שיחמיאו לעיצוב כולו”.

כתובת האתר:

www.michalavimor.com

כרטיס-ביקור-3

צלם: נדב פקט

תמונת השמן, שנבחרה לפרויקט זה, היא של הציירת דנה קרינסקי

לתיאום פגישה עם מעצב

[lm_proxy lm-426 lm_form:14473 lm_key:89b2efde20434e279f8dfd416253a009 alsosendemail:yes]