אדריכלית החודש מיכל שיין ספטמבר 13

מיכל שיין

גיל: 33

שנות ניסיון: 10

התמחות: תכנון ועיצוב בתים פרטיים ודירות

מהו המטבח האהוב עליך מבין העיצובים של דקור? אוהבת שילובים בין חומרים ולכן לאו דווקא מטבח אחד. אוהבת את המגוון ואת האופציה לשלב חומרים בהתאם למה שמתאים לי בכל פרויקט

מה החידושים (גאדג’טים) שהשתמשת בהם לאחרונה? אני אוהבת טכנולוגיה… השתמשתי במנגנונים החשמליים לפתיחה ולסגירה, חומרים מיוחדים כגון ניולק ונירוסטה, מסכים שעולים מתוך המשטח או שקועים בחיפוי הקיר.

מה הלקוחות שלך הכי אוהבים? הלקוחות שלי הם לרוב אנשים מאד עסוקים ולכן הם אוהבים בראש ובראשונה שירות מעולה ומוצר פרקטי. מבחינה עיצובית לכל לקוח מתאים סטייל אחר וטעם אישי ייחודי משל עצמו. אני עובדת עם כל לקוח על הקו שמתאים לו ולביתו.

כיצד באה לידי ביטוי השפה של דקור בעיצוב הבית? דקור מאפשרת שילוב בין חומרים חמים לקרים כגון צבע מבריק או נירוסטה לצד עצים בעיבודים שונים, השילוב הזה מאפשר בחירה נכונה של חומר לכל סיטואציה. אין כמעט דבר שהוא לא אפשרי, הגמישות הזאת מאפשרת לי לעצב באופן נכון ומדויק בלי להתפשר.

באיזה סגנון המטבח שלך בבית? אני אוהבת סדר וניקיון ולכל דבר המקום שלו. המטבח שלי מאורגן פרקטי ונוח, לכל דבר המקום שלו ולעולם אין כלים בכיור…  מבחינה עיצובית –  המטבח מעוצב בקווים נקיים לא עמוס מבחינה ויזואלית ועם זאת חמים ומזמין.

איזה חלק בבית את הכי אוהבת לעצב? אני אוהבת את התכנון הכללי ואת הירידה לפרטים.  אין לי אזור מועדף. בסוף הפרויקט הוא סך כל הפרטים המחזיקים שלו ובחיבור ביניהם.

מה מקורות ההשראה שלך כאשר את מקבלת עבודה חדשה? קודם כל האנשים. אני לא יודעת אם זה ניסיון או אינטואיציה אבל כשאני יושבת עם הלקוח, אני יכולה להרגיש איזה בית יתאים לו והיכן הוא ירגיש בנוח.  מעבר לזה המקום, הנוף, הסביבה שהם תמיד חלק אינטגראלי מהפרויקט. לאלה מצטרפות חוויות אישיות שלי, נסיעות, תערוכות, השראות מעולם האופנה שאני מאד אוהבת.

מה משפיע בדרך כלל על עיצוב המטבח מהזווית של הלקוח שלך- היופי, הנוחות או המחיר? כמובן ששלושתם. אני לא מוותרת על אף אחד מהמרכיבים, לא חושבת שהם צריכים לבוא אחד על חשבון השני.

איזה פתרון שאינו קשור למטבחים אימצת לעצמך מבית דקור? באחד הפרויקטים שביצעתי,  המעבר לחדר השירות הוא דרך המטבח. כאן השתמשנו בידע של דקור בתחום הדלתות ויצרנו דלת אשר נראית ככל יתר החזיתות של המטבח אך מתפקדת כדלת למעבר.

תני לנו טיפ למשהו שכל אחד יכול לעשות בבית כדי לשדרג את המטבח: נושא מאד חשוב במטבח הוא נושא התאורה, אלמנט לא יקר במיוחד אך סופר חשוב. תאורה נכונה מעל משטחי העבודה לצד תאורה רכה ונעימה מעל אזורי האכילה מאד משמעותית לעיצוב המטבח והיא יחסית פשוטה וזמינה לביצוע.

ספרי לנו על בית מיוחד אותו עיצבת, שהביא לידי ביטוי את השפה הייחודית של הלקוח אני אוהבת לחבר בין חומרים מיוחדים ומנוגדים כמו אבן וברזל, עץ ונירוסטה… השילובים האלה חוזרים בעבודות שלי במינון שונה בהתאמה לאופי הפרויקט ולאופי הלקוח.

מטבחי דקור, אדריכלית מיכל שיין, קרדיט אלעד גונן1מטבחי דקור, אדריכלית מיכל שיין, קרדיט אלעד גונן

 

לתיאום פגישה עם מעצב

[lm_proxy lm-426 lm_form:14473 lm_key:89b2efde20434e279f8dfd416253a009 alsosendemail:yes]