אדריכלי החודש יעל שחר וליאור רוזנפלד

אדריכלי החודש הם: האדריכלים יעל שחר וליאור רוזנפלד, בעלי המשרד “שחר רוזנפלד אדריכלים”.

האדריכלים יעל שחר וליאור רוזנפלד

האדריכלים יעל שחר וליאור רוזנפלד. צילום: שי אפשטיין

את המשרד פתחו צמד האדריכלים יעל שחר וליאור רוזנפלד כבר ב-2009. המשרד מתמחה
בבנייה פרטית איכותית ומוקפדת, בנייני בוטיק, משרדים, אולמות תצוגה ובנייה ירוקה ועובד מול לקחות פרטיים, יזמים וחברות.

השניים הם בוגרי הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון וסיימו את לימודיהם בהצטיינות. הם שותפים ובני זוג, מלווים יחד את כל הפרויקטים משלב התכנון ועד לשלב סיום הבניה, תוך שמירה על קשר מקצועי ואישי עם הלקוחות.

מטבח דקור. צילום:

מטבח דקור. צילום: שי אפשטיין

המשרד הוקם לאחר מספר שנים של התמחות במשרדים שונים כשכירים. יעל ניהלה פרויקטים של בתי יוקרה לאלפיון העליון וליאור ניהל פרויקטים מסחריים וציבוריים בקנה מידה גדול.
לדבריהם, במרבית הבתים בישראל מהווה המטבח את ליבו הפועם של הבית ונתפס כציר מרכזי בו בני המשפחה מבלים חלק נכבד מיומם. בבית מעורר ההשראה שתכננו, ניכרת תצוגת תכלית של ‘דקור’ לא רק במטבח, אלא גם בתכנון וביצוע דלת הכניסה המרשימה והמוקפדת, דלתות הפנים וארונות האמבט המעוצבים בחדרי הרחצה.

מטבח דקור. צילום: שי אפשטיין

הבית החדש בראשל”צ משתרע על פני כ-500 מ”ר בנויים וקומת הכניסה, הכוללת את המטבח, פינת האוכל והסלון, תוכננה כ-OPEN SPACE אוורירי ומואר. במרכזו בולט גרם המדרגות הנקי והמנימליסטי שמשרת כציר מרכזי המקשר בין שני האיזורים במבנה ה-ר’ של הקומה.

דלת דקור. צילום: שי אפשטיין

דלת הכניסה, שתכננו ויצרו יחד עם מומחי ‘דקור’, היא דלת ייחודית ומרשימה בקו אפס הנטמעת בחזית הכניסה הדרמטית של הבית. דלת האיכות חופתה באריחי גרניט פורצלן והיא יוצרת מימד של יוקרה כבר בכניסה לבית. חיפויי הפורצלן חוזרים במקטעים שונים של חזיתות הבית ובקונטרסט עם חלקיהן הבהירים יוצרים קונטרסט ייחודי.

חדר שרותים. צילום: שי אפשטיין

המטבח גם הוא משדר מראה נקי ומהוקצע. הוא תוכנן כחזית גבוהה באורך של כשבעה מטרים, הכוללת מקום אחסון רב ובה גם מוטמעים מוצרי החשמל. השניים בחרו לעבוד עם חזיתות צבועות בתנור בגוון שחור עז בגימור וממולו האי הבהיר המשמש לישיבה ואכילה וכמובן גם להכנות בזמן בישול. הם יצרו קונטרסט מושכל על ידי יצירת חזיתות צבועות בתנור בגוון לבן ומשטח קוריאן בהיר שמהווה את המשטח עצמו. צבעוניות המטבח נאמנה לצבעוניות המונוכרומטית העוצמתית של הקומה כולה. בכדי להוסיף מימד של חום ולשבור במעט את הגוונים העוצמתיים, יצרו השניים בחזית הגבוהה איזור פתוח שחופה בעץ אלון.

מטבח דקור. צילום: שי אפשטיין

ערך מוסף בעבודה: “הסיפוק מבחינתנו מגיע בסוף התהליך”, אומרים השניים. “ממגרש ריק אנחנו מצליחים להפיק יש מאין וליצור עבור הלקוחות בית שעונה על כל צרכיהם, חלומותיהם ומאווייהם. אין סיפוק גדול יותר מליצור בית שדייריו אוהבים לשהות בו, הכולל תיכנון נכון עבורם ותפור על ידי מידותיהם המדוייקות.

המפגש עם חברת ‘דקור’: יש לנו ניסיון מצויין עם החברה בפרוייקטים קודמים שיצרנו. שנית, הוורסטליות שהחברה מציעה – החל מהחומרים וכלה באלמנטים שהם מייצרים לבית: מטבחים, דלתות כניסה מרהיבות ופרטי נגרות וריהוט ברמה גבוהה ביותר. במיוחד עבורנו, שנאמנים מאוד ליצירת בית מוקפד, האמצעים הטכנולוגים שעומדים לרשות דקור הופכים את הפריטים עליהם הם אחראיים לאיכותיים במיוחד. העבודה מול צוות המתכננים המקצועי של ‘דקור’ גם הוא אספקט חשוב בבחירת החברה – היכולת לעבוד עם גורם מקצועי מבין עניין שמלווה את הפרוייקט בצורה מקצועית ביותר היא יתרון אדיר לקהל המקצועי והפרטי גם יחד. ניכר שהם חושבים מחוץ לקופסה ומסייעים לנו להגשים את רצונותיהם של בעלי הבית.

“אנחנו מאמינים בשרות, יצירתיות ומקצועיות”, אומרים השניים. “המשרד שם דגש רב על מתן מענה מקסימלי לצורכי הלקוח, רצונותיו, בקשותיו וחלומותיו, ע”י הקשבה, ודו שיח מתמיד. תכנון הפרויקטים מלווה בתכנון תלת מימדי תוך מתן פתרונות עיצוביים ופונקציונליים למבנה ולקשר שלו עם הסביבה, תשומת לב לפרטים, רמת גימור גבוהה, בחירה מוקפדת של חומרים וליווי צמוד בכל שלבי הפרויקט. שמירה על קו נקי בתכנון הפנים והחוץ, פונקציונליות, פשטות, בהירות והרמוניה. אנחנו מקפידים להמשיך ולחפש כל הזמן אחר חומרים חדשים וטכנולוגיות בניה עכשוויות”.

לתיאום פגישה עם מעצב

[lm_proxy lm-426 lm_form:14473 lm_key:89b2efde20434e279f8dfd416253a009 alsosendemail:yes]