ספטמבר 14

אדריכל החודש הוא עופר סגס

 

עופר סגס הוא אדריכל שמאמין בהידברות, הקשר האישי שנוצר עם לקוחותיו הוא התבלין שהופך את הבתים שלהם לייחודיים ויחידים במינם. סגס יצא לדרך עצמאית לפני 12 שנים, לאחר שלמד בארה”ב ובישראל ועבד כאדריכל במשרדו של אדריכל גידי בר אוריין. היום, ממשרדו שבגבעתיים, הוא עוסק בכל התחומים – בניה פרטית, עיצוב פנים ובניה ציבורית. “אני לא מגביל את עצמי ואוהב את כל הטווח, לעסוק בתכנון, בעיצוב פנים או בבנייה רק מרחיב עבורי את היריעה ומרתק אותי יותר”.

 

 

בית חדש בתכנונו של אדריכל עופר סגס - הדמיה באדיבות עופר סגס

בית חדש בתכנונו של אדריכל עופר סגס – הדמיה באדיבות עופר סגס

הנושא החשוב ביותר בעיניו בתכנון בית הוא התאמתו לבעליו. “במפגש עם אנשים שמבקשים ממני לתכנן להם בית אני מבקש מצד אחד לדעת על החלומות שלהם, ומבקש מהם לפרוט אותם, להכין רשימה של כל מה שהם רוצים, להגדיר מה זה בית עבורם וכיצד הם רואים חיים בבית. לכך אני מצרף את התכנים שלי, במובן של איך אני חושב שבית בישראל צריך להראות, ומה סוג הקשר בין בית לבין המקום שבו הוא נמצא – בית בת”א, בירושלים או בצפון הארץ לא יכול להיות אותו בית, הוא צריך להיות קשור למקום בו הוא צומח”.

זה נכון גם לגבי המטבח. הפעם צילמנו מטבח של דקור שתכנן סגס עבור בית שבנה בקיסריה. הבית תוכנן כשהוא משקיף אל מגרשי הגולף בקיסריה. סגס השתמש במיקום הראשוני ליצירת קונספט רעיוני ומבני, הקיר החזיתי לרחוב אטום יחסית, הוא עולה ומתקפל לגג שהופך לפרגולה ומשמש כמצחיה המשקיפה אל הנוף, היא מאפשרת לו לחדור למבנה ומצד שני מסייעת בשמירה על פרטיותו. בתכנון המטבח בא לידי ביטוי הקונספט הרעיוני ששימש כבסיס לתכנון הבית.

 

מטבח של דקור בבית חדש בתכנונו של אדריכל עופר סגס.

מטבח של דקור בבית חדש בתכנונו של אדריכל עופר סגס.

ערך מוסף: “אחד הדברים החשובים בעיני בתכנון ועיצוב בית הוא יצירת קשר בין הבית לבין המיקום שלו והאנשים שחיים בו. אני מאמין בחיבור בין הדברים, אם הצלחתי הבניין והעיצוב יצאו טוב, הלקוחות ירגישו שהבית ייחודי להם ויהיו מאושרים בו. אם לא ניתן דגש ליצירת הקשר המיוחד, מדובר בשכפול סדרתי של בתים, תבנית שמועתקת ממקום למקום, מבחינתי זה כשלון”.

 

הכי אוהב בעבודה: “את הקשרים הבינאישיים שנוצרים עם אנשים. העבודה שלי משלבת בין היכולת לתכנן ולעצב לבין יצירת קשר עם הלקוחות, אני שומע על הצרכים שלהם והמטרה שלי היא ליצור להם את הסביבה הנכונה ולבנות חללים שיתאימו לחיים שלהם ויעשירו אותם. יצירת הקשר עם האנשים היא החלק המהנה ביותר בעבודה שלי”.

 

המפגש עם דקור: “כשביקרתי באולם התצוגה של דקור התלהבתי מרמת הגימורים והפרטים של החברה, הם מאוד מדויקים. כשהתחלתי לעבוד עם דקור גיליתי ששירות הלקוחות הוא ברמה גבוהה ושעמידות המטבח היא לאורך שנים. מבחינתי, דקור היא חברת ייצור המטבחים המובילה בישראל. הלקוחות שלי מאוד מרוצים מהעבודה אתכם וגם אני”.

 

מעריך במיוחד: “בעבודה עם דקור יש לי חופש לעשות מה שאני רוצה, לא מגבילים אותי לעבודה עם יחידות מסויימות ואני יכול להתאים את תכנון המטבח לבית שאני מתכנן. החופש  ביצירה חשוב לי”.

 

עוד קצת: “אני מעדיף לעשות את כל העבודה בעצמי, מתכנון הבנייה, דרך הרישוי, עיצוב הנגרות ופריטי הרהוט בבית ועד הגינה. אני מעדיף לתפור את כל החבילה בעצמי כדי שתהיה תמונה אחת כוללת”.

 

מטבח של דקור בבית חדש בתכנונו של אדריכל עופר סגס.

מטבח של דקור בבית חדש בתכנונו של אדריכל עופר סגס.

לתיאום פגישה עם מעצב

[lm_proxy lm-426 lm_form:14473 lm_key:89b2efde20434e279f8dfd416253a009 alsosendemail:yes]