אדריכל החודש הוא רון שפיגל

האדריכל רון שפיגל פתח את משרד האדריכלים שלו בשנת 2007 בגבעת חן, מאז המשרד עוסק במגוון רחב של פרויקטים החל מתכנון, בנייה ועיצוב פנים של בתים פרטיים, תמ”א 38, בנייה רוויה וכן התמחות מיוחדת בתכנון חוות סוסים. הפרויקטים בהם עוסק המשרד היום מגוונים וממוקמים בכל רחבי הארץ, החל מ אזור הצפון ועד להבים , וכיום עובדים בו שלושה אדריכלים נוספים.

אדריכל החודש רון שפיגל

“אנחנו נותנים ללקוחות שלנו ליווי מלא, משלב בניית הפרוגרמה והסקיצות , ועד עיצוב הפנים. העבודה שלנו מתחילה בנקודה הכי חשובה בפרויקט שהיא אפיון והבנת הצרכים, הפרוגרמה, אני מגיע ללקוחות הביתה ובמשך כמה שעות שואל אותם יותר ממאה שאלות כדי שאוכל להבין את כל הצרכים של המשפחה כיום וב-15 השנים הקרובות”. מסביר שפיגל.
לאחר הפגישה הראשונה, מבוצעת כל העבודה על הפרויקט בתלת ממד, שפיגל מסביר שכך גם אנשים שאין להם הבנה מרחבית יכולים להבין בברור רב כיצד יראה הבית החדש שלהם. “לאחר הסקיצות הראשוניות אנחנו ממשיכים להיתרי הבנייה ולאחר מכן מוציאים את כל תכניות העבודה המלאות ואת כל הפרטים שנדרשים לביצוע הפרויקט”.

עיצוב: רון שפיגל. ביצוע: דקור מטבחים. צילום : ליאור שניידר

עיצוב: רון שפיגל. ביצוע: דקור מטבחים. צילום : ליאור שניידר

הבית בו אנחנו מבקרים נמצא בחדרה, בעלי הבית ביקשו לבנות את בית חלומותיהם בעיר שהם אוהבים ותוכנן עבורם בית מפנק עם כל התוספות הנדרשות. במטבח ניצב אי באורך של 4.5 מטר עם מקומות ישיבה ואחסון, האי חופה בפורניר במבוק שיוצר מראה חם ושובר את הקווים הישרים והמודרניים של המטבח. מסביב לאי תוכננו משטחי עבודה ואחסון המחופים בחזיתות בגמר צבע בתנור ובהם שולבו מוצרי חשמל אינטגרליים.
ערך מוסף: “אני בונה את החלומות של הלקוחות שלי במסגרת התקציב שלהם ובלי אגו, אני לא מתכנן את בית החלומות שלי ולכן הפנטזיות העיצוביות שלי אינן חשובות במקרה הזה, התפקיד שלי הוא להדריך את הלקוחות שלי כיצד ליצור את בית חלומותיהם בצורה הנכונה ביותר. אני מקפיד לא לשנות את הצרכים והרצונות שלהם כדי להתאים לבית אלא תופר את הבית כחליפה בהתאמה אישית כדי שתתאים בדיוק למידותיהם וכך בסופו של דבר הלקוחות מרגישים מיד בבית”.

עיצוב: רון שפיגל. ביצוע: דקור מטבחים. צילום : ליאור שניידר

עיצוב: רון שפיגל. ביצוע: דקור מטבחים. צילום : ליאור שניידר

הכי אוהב בעבודה: “אני אוהב הכל, אבל אם אני צריך להתמקד יותר יש שני שלבים שאני אוהב במיוחד, הראשון הוא שלב הסקיצות בו מתחילים מאפס ומוצאים את הקונספט של הבית. השלב השני הוא השלב של הפרטים הקטנים, בו מוצאים את הפתרונות המיוחדים לכל בית, את המפגשים בין החומרים, זהו שלב קריטי שמשפיע על המראה הסופי של הבית”.
המפגש עם דקור: “התחלתי לעבוד עם דקור כשפתחתי את המשרד, ותמיד היה בינינו שיתוף פעולה טוב”.

עיצוב: רון שפיגל. ביצוע: דקור מטבחים. צילום : ליאור שניידר

עיצוב: רון שפיגל. ביצוע: דקור מטבחים. צילום : ליאור שניידר

הכי אוהב בעבודה מול דקור: “את האנשים שאני עובד איתם, תמיד קיבלתי שירות מעולה והתוצאה הסופית תמיד מצוינת”.
עוד קצת: “כיום אנשים אומרים לי שהם מזהים את טביעת האצבע שלי ויודעים לזהות בתים שעיצבתי, לדעתי הסיבה לכך היא בשילוב בין הסגנון המודרני יחד עם מאפיינים כפרים וטוסקניים, כך הבתים לא נראים קרים וסטריליים מדי ויש איזון בין כל המאפיינים”.

לתיאום פגישה עם מעצב

[lm_proxy lm-426 lm_form:14473 lm_key:89b2efde20434e279f8dfd416253a009 alsosendemail:yes]