אדריכל החודש – 11/2015 – גלית אבינועם

אדריכלית החודש היא גלית אבינועם

עיצוב: גלית אבינועם. צילום: אסף הבר

צילום: אסף הבר

גלית אבינועם אדריכלות ועיצוב פנים הוקם בשנת 2001 ועוסק במגוון רחב של פרויקטים החל מעיצוב תעשייתי, עיצוב פנים לדירות קבלן, שיפוץ בתים פרטיים, עיצוב בתי מלון, אולמות אירועים, תכנון אולמות תצוגה, חנויות לרשתות, מסעדות ופרויקטים ציבוריים נוספים ובכולם חוט מקשר אחד – ידה של אבינועם עוברת על כל פרט ופרט בפרויקט.

עיצוב: גלית אבינועם  צילום: אסף הבר

עיצוב: גלית אבינועם. צילום: אסף הבר

בנוסף לעבודת המשרד, אבינועם מרצה בקורסי תשתיות וסטודיו באוניברסיטאות, מכללות ובתי ספר לעיצוב בארץ ובחו”ל וכותבת מאמרים בנושאים שונים. כובע נוסף לפעילות של אבינועם הוא המאבק הסביבתי “אף אחד לא ירסס את הילדים שלי”. המאבק שהצליח מנוהל על ידי אבינועם שנים ארוכות ומטרתו הפסקת הריסוס האווירי בארץ ומעבר לשימוש בטוח במלכודות ביולוגיות בגידולי הדרים ונשירים. “אני חושבת שתפקידו של כל מתכנן לייצר מציאות טובה יותר, וכאמא יש לי אחריות לייצר סביבה טובה ונכונה עבור הילדים שלי”. היא מסבירה.

עיצוב: גלית אבינועם  צילום: אסף הבר

עיצוב: גלית אבינועם. צילום: אסף הבר

“אני מאמינה בהתאמה של העיצוב לבית, מרגש אותי להכיר אנשים ולכתוב את הסיפור שלהם דרך הפרויקט, ויותר מכך מרגש אותי בכל פעם לכתוב סיפור חדש ומעניין ולכן אני לא מאמינה בעיצוב קבוע שנראה כמו שבלונה, הבית צריך להתאים לבעלים שלו ולאנרגיה שלהם”.

אדריכלית החודש היא גלית אבינועם, צילום אסף הבר 06

עיצוב: גלית אבינועם. צילום: אסף הבר

הדירה בה אנו מבקרים תוכננה עבור זוג שעבר מווילה גדולה לדירה במגדל לאחר שהילדים עזבו את הקן, המעבר הצריך פתרונות תכנוניים שיאפשרו לבעלי הבית סביבת חיים נוחה לאחר השגרה לה התרגלו בבית קרקע גדול מימדים. “במהלך התכנון שינינו את חלוקת החדרים בדירה והפכנו אותה מדירת 5 חדרים לדירת 3 חדרים הכוללת סוויטת הורים, חדר אורחים וחלל ציבורי רחב ידיים”. מפרטת אבינועם. בעלי הבית מרבים לארח ולכן המטבח והחלל הציבורי היה צריך להיות נגיש ונוח ומותאם לעבודה, עיצוב המטבח שאב השראה מאופיה של בעלת הבית שהיא אישה שמחה, אנרגטית ומלאת חיים ולכן הוחלט לשלב בו מטבח צבעוני.

עיצוב: גלית אבינועם  צילום: אסף הבר

עיצוב: גלית אבינועם. צילום: אסף הבר

ערך מוסף: “אני מנסה תמיד להגיע למוצר מורכב עם המון שכבות שמוסיפות ערך לעיצוב כדי שיהיה לאנשים נוח בבית שלהם, בסופו של דבר ההבדל הוא ברמת הפרטים. אני בוחרת הכל לאורך כל הפרויקט יחד עם הלקוחות, החל מהאומנות שעל הקירות ואופי המסגור שלה, כל גימורי הריהוט, דואגת לעיצוב מותאם של שטיחים בהתאמה אישית או פסיפס, הכל בהתאמה מלאה לאנשים שחיים בבית”.

עיצוב: גלית אבינועם  צילום: אסף הבר

עיצוב: גלית אבינועם. צילום: אסף הבר

הכי אוהבת בעבודה: “את ההתחלה, את התהליך שבאמצע וכמובן את הרמת הכוסית בסוף הפרויקט כשהחלל גמור, כשכולם מרוצים ואחרי שאני רואה שבעזרתי איכות החיים של הלקוחות השתפרה”.

המפגש עם דקור: “המטבח הראשון שעשיתי עם דקור היה בשנת 2001, קצת אחרי שפתחתי את המשרד, הגעתי אליהם כי אופי החברה התאים בדיוק לסוג הפרויקט שעשיתי, מאז אני עובדת איתם”.

אדריכלית החודש היא גלית אבינועם, צילום אסף הבר 08

עיצוב: גלית אבינועם. צילום: אסף הבר

הכי אוהבת בעבודה מול דקור: “אני אוהבת שבאמת אכפת להם מהלקוחות ומהעבודה שהם עושים ובעיניי הם דוגמה מצוינת לאיך ניתן לנהל עסק ומותג ישראלי איכותי ומצליח לאורך שנים. אני אוהבת את רמת הביצוע הגבוהה ואת העובדה שלכל בעיה יש פתרון ושלכל  צורך יש מענה”.

עוד קצת: “מסקרן אותי הכל, פרויקטים קטנים בתקציבים נמוכים, פרויקטים עם תקציבים בלתי מוגבלים, מסחרי, ציבורי או עיצוב מוצר, וכל דבר שקשור לעולם התוכן של תכנון ועיצוב”.

אדריכלית החודש היא גלית אבינועם, צילום אסף הבר 05

עיצוב: גלית אבינועם. צילום: אסף הבר

לתיאום פגישה עם מעצב

[lm_proxy lm-426 lm_form:14473 lm_key:89b2efde20434e279f8dfd416253a009 alsosendemail:yes]