מרץ 2015

אדריכלית החודש היא דנה אוברזון

סטודיו “דנה אוברזון אדריכלים” הוקם בשנת 2002 על ידי דנה אוברזון, אדריכלית בוגרת בצלאל שהמשיכה את לימודיה בפריז. אוברזון גדלה בבית בו מהווה העיצוב חלק בלתי נפרד מחיי היום יום, התשוקה והסקרנות לנושאי עיצוב ואומנות ממשיכים להניע אותה גם היום, ומלבד עבודת התכנון והעיצוב שמתבצעת בסטודיו, עובדת דנה גם כמרצה ומנחת סטודיו לאדריכלות בבצלאל, באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטת אריאל.

במשרד עובדים חמישה אדריכלים בנוסף לאוברזון, שעוסקים במגוון רחב של פרויקטים החל מתכנון בתים פרטיים, שיפוץ דירות יוקרה, תכנון ועיצוב בתי מלון, חנויות קונספט ועד פרויקטים ציבוריים. החוט המקשר בין כל הפרויקטים הוא העיצוב והחשיבות הרבה המיוחסת לו. אוברזון מעידה כי היא מתעניינת בכל שלבי והיבטי הפרויקטים עליהם היא עובדת, החל מעיצוב הסביבה והנוף, דרך עיצוב המבנה והחללים ועד ירידה לפרטי ריהוט, אביזרים, תאורה ואומנות.

אחת הדירות האחרונות אותה עיצב המשרד ממוקמת במושבה האמריקאית ביפו, שהיא אחת השכונות המתפתחות והמעניינות באזור כיום. הדירה תוכננה עבור תושבי חוץ המבלים בה את חופשותיהם, מדובר בדירת סטודיו גדולה בה מוקדש מרבית החלל לאירוח ובנוסף קיים חדר שינה אחד. במטבח שולב אי גדול עם ספסלים זוגיים ונבחר לו מראה אורבני עם גוונים דומיננטיים של אפור, שחור ומשטח עבודה בחום מוקה.

_MG_2747 as Smart Object-1

ערך מוסף: “בגלל שאני באה מרקע בעיצוב שלאו דווקא קשור לאדריכלות, אני מתעסקת גם בעיצוב תעשייתי, גם בעיצוב טקסטיל וגם בעיצוב אופנה ובנוסף אני לומדת כרגע אוצרות, אז המוצר שהלקוחות שלי מקבלים הוא מוצר מורכב יותר, רב שכבתי, אני יורדת לפרטים של סוג התפר בספה ויש לכך ערך מוסף גדול יותר ואיכותי שבא לידי ביטוי בתוצאה הסופית”.

הכי אוהבת בעבודה: “את ההתחלה, כשהפרויקט הוא חלום, את ארוחת הערב של סוף הפרויקט כשאני מגיעה להתארח בבית גמור וגם את התהליך, אני נהנית מכל שלבי העבודה”.

_MG_2936 as Smart Object-1

המפגש עם דקור: “המפגש שלי עם דקור התחיל דווקא עם המעצבת עינת מסניף דן דיזיין, החיבור אתה היה מוצלח במיוחד ואהבתי את השפה המשותפת שפיתחנו. שמחתי לגלות בדקור את המגוון הרחב של אפשרויות הבחירה שמאפשר לי למצוא התאמה לפרויקטים מגוונים”.

הכי אוהבת בעבודה מול דקור: “את הקו העיצובי המיוחד שיש לדקור שהופך אותם למתאימים במיוחד לסוג מסוים של סגנונות עיצוביים, אני אוהבת גם את טווח החומרים ואת איכות הביצוע”.

_MG_2927 as Smart Object-1

עוד קצת: “אני עובדת בשיטה בה אני או אחד האדריכלים האחרים במשרד מעורבים בכל היבט אפשרי, כל פרויקט מקבל התייחסות עיצובית החל מהמבנה עצמו, דרך הרהיטים ועד האומנות שמתאימה לכל חלל, כל פריט מקבל התייחסות עיצובית עם התחשבות בפרטים הקטנים ביותר”.

צלם: אביעד בר נס

לתיאום פגישה עם מעצב

[lm_proxy lm-426 lm_form:14473 lm_key:89b2efde20434e279f8dfd416253a009 alsosendemail:yes]