אביזרים קטנים לעיצוב המטבח

לא תמיד פריטי הריהוט הגדולים הם שיהפכו את השהות במטבח לאופטימלית, כי אם דווקא האביזרים הקטנים. לפניכם כמה מהאביזרים שבעזרתם תוכלו הן לעצב את המטבח והן להפוך אותו לכמה שיותר פונקציונלי.

המטבח הוא אחד החללים המרכזיים ביותר בבית ולו רק בגלל שהוא נחשב לחלל עבודה לכל עניין ודבר. כתוצאה מכ,ך על חלל המטבח לתת מענה לכלל הצרכים שלנו מחד ומאידך לכלול אביזרים אשר ישדרגו את העבודה במידה משמעותית ויהפכו אותו לכמה שיותר פונקציונלי ומעוצב. לכן, כשם שאנו משקיעים בבחירת חומרי הגלם, המכשירים החשמליים והרהיטים למטבח, עלינו גם להשקיע באביזרים הקטנים.

פתרונות תלייה

כאשר אנו רוצים לעצב את המטבח, לא פעם תליית תמונות, ווי תלייה או אביזרי נוי עומדת על הפרק. אולם במקום לקדוח בקירות, תוכלו להשתמש בצמדנים אשר נדבקים בחוזקה אל הקיר ויורדים ממנו מבלי להשאיר סימנים. לצמדנים ישנם יתרונות רבים: הם מגיעים בשלל צורות ועיצובים, הם ניתנים להסרה והדבקה מחדש, הם מספקים פתרון תלייה בלתי נראה, הם עמידים לתנאי חום ולא פחות חשוב: הם משאירים את הקיר חלק ונקי.

גאדג’טים ופטנטים למטבח

את השהות במטבח ניתן לשדרג במידה משמעותית גם על ידי שימוש בגאדג’טים ופטנטים. ישנם פטנטים רבים אשר יהפכו את הבישול להרבה יותר נוח ויעיל ובאפשרותכם לבחור את אלו המתאימים לכם ולצרכים שלכם. החל במגנט לסכינים, דרך אביזרי חיתוך שונים ועד למיני מכשירים מיוחדים ולהם שימושים שונים אין סוף לאפשרויות שעומדות לרשותכם ויכולות להקל עליכם במידה משמעותית.

פתרונות אחסון

אחת הסוגיות שמלוות את עיצוב המטבח והפיכתו לחלל פרקטי היא סוגיית האחסון. אולם מלבד ארונות ומגירות, ישנם אביזרים שונים אשר יהפכו את האחסון לאופטימלי ויאפשרו לכם לנצל את החלל העומד לרשותכם בצורה מיטבית. בין אביזרי האחסון הפופולריים ניתן לשלב מדפים צפים, סלסילות נשלפות לתבלינים שנמצאים בשימוש, מחיצות אשר תומכות בכלים ואביזרי בישול, מגשים אשר מסתובבים על צירם ומאפשרים גישה נוחה יותר ועוד.

פתרונות ארגון וסידור

המטבח הוא אחד החללים היותר פעילים בבית, מה שלא פעם מקשה עלינו לשמור על סדר וארגון. עם זאת, בעזרת החפצים הנכונים כן ניתן לשמור על חלל המטבח מסודר ולהפוך את הבישול בו להרבה יותר מהנה ואיכותי. כאן נכנסים לתמונה אביזרי ייבוש כלים, מעמדים לכפות וכלי בישול, סבוניות, כלים לכיור ולסכו”ם ועוד שלל אפשרויות אשר ישמרו על הסדר במטבח ויהפכו את הבישול בו למיטבי.