איטום ארונות מטבח

ארונות מטבח, מיותר אולי לציין, עומדים בבסיס המטבח, שבעיני רבים הוא החדר החשוב ביותר בבית. הבעיה היא שהארון עלול להוות גם צרה צרורה, עם שלל בעיות אפשריות דוגמת רטיבות, עובש או הופעת מזיקים אלה או אחרים. מה שחשוב להדגיש הוא שאחד הצעדים המניעתיים החשובים ביותר הוא מתן תשומת לב ניכרת לאיטום ארונות המטבח, משימה שאינה מובנית מאליה כלל וכלל. המאמר הבא מציג את כל מה שחשוב לדעת על מלאכת האיטום, עם מספר טיפים מרכזיים בדרך להשלמתה על הצד הטוב ביותר.

המצבים שמצריכים איטום של ארונות מטבח

ארון מטבח, מעצם המהות שלו, צריך להיות האטום ביותר האפשרי. רק כך ניתן יהיה למנוע כניסה של מזיקים, ובעיקר נמלים או חרקים אחרים, לתוך הארון. על אותו עיקרון, ארון אטום לגמרי יאפשר ליצור את הטמפרטורה האידיאלית הרצויה עבור חלק ניכר ממוצרי המזון שבארון, מה שמגדיל את אורך החיים שלהם במידה ניכרת.

הבעיה היא שהתרחיש בו הארון סובל מפגמים אלה או אחרים באיטום אינו בדיוני כלל וכלל. ברוב המקרים, מדובר כאן על “עייפות החומר”, שעה שהחומרים מהם עשויים ארונות מטבח, לרוב עץ, עלולים להתיישן או להפוך לבלויים ככל שעוברות השנים. גם התנאים האידיאליים של המטבח, דוגמת רטיבות אפשרית, אדי בישול או שלל גורמים אחרים עלולים לפגוע בארונות, במקרים הקיצוניים עד כדי הפיכת האיטום שלהם להכול חוץ ממושלם.

ארונות מטבח

כך מבצעים איטום ארונות מטבח

איטום ארונות, מטבע הדברים, הוא מלאכה המתבצעת לרוב על ידי אנשי מקצוע שאמונים על ביצוע המשימה – אלו עשויים להיות קבלני איטום כלליים, נגרים או שלל גורמים אחרים הנוגעים לתחום. האיטום נעשה בהתאם לחומרת הבעיה, כאשר במצבים פשוטים ניתן יהיה להשלים את המלאכה באמצעות הוספת חומרי איטום, דוגמת חומר אטימה צימנטי בעל מספר שכבות, המשמשים על תקן שכבת הגנה של ממש.

איטום ארונות, יחד עם זאת, צריך להתבצע רק לאחר שמבינים את הסיבה הספציפית המביאה לבעיה מלכתחילה, ולו מכיוון שבלא מעט מקרים נדרש לפתור אותם כצעד ראשון: באם מדובר הוא ברטיבות, למשל, סביר שהבעיה תחזור באם לא נמצא לה פתרון. ואגב, במצבים המורכבים במיוחד, בהם ברור כי מצבו של הארון מקשה מאד על האיטום, או לכל הפחות שעלויות האיטום אינן פרופוציונליות לשווי הארון הנוכחי, הגורם המקצועי בהחלט עשוי להמליץ על החלפת הארון הלכה למעשה.

לכל ארון יש צורת איטום אחרת

אופן האיטום נקבע לא רק על פי חומרת הבעיה, אלא גם בהתאם לסוג הארון הספציפי. בעיקרו של דבר, הדברים אמורים בכל הנוגע לחומר הגלם הספציפי המשמש לבניית הארון: אחרי הכול, אפילו אם הבחירה המקובלת היא בעץ, ישנו הבדל מהותי בין כל אחד מסוגי העצים – למשל בכל הנוגע להשפעת החומרים על העץ עצמו, השפעה שעלולה להיות שלילית בהיעדר התאמה מלאה. עקב כך, על הגורם המבצע את האיטום להכיר את התחום עד לרמת היסוד, מה שיאפשר לו לספק פתרונות בהתאמה אישית מלאה לצרכי הלקוחות שלו.