איך לבחור וילונות למטבח

בחירת וילונות למטבח

הבית הוא המקום המרכזי בו אנו יכולים לחלוץ נעליים ולהרגיש נינוחים. בלי מבטים מבחוץ, בלי המון אנשים לא מוכרים, בלי לקוחות ובוסים על הראש. יחד עם זאת ואולי דווקא בשל כך ישנה חשיבות משמעותית לאופן עיצוב הבית. בחירת האלמנטים השונים לביתנו היא זו ההופכת אותו לייחודי ומשמעותי בפני עצמו. בחירה חכמה של אלמנטים תהפוך את הבית ואת החללים הפנימיים ליצירת אמנות קסומה וייחודית.

כיום, אפיון הבית הוא כבר מזמן אינה נחלתו של מעצב הפנים או האדריכל בלבד. כיום יכול כל בן בית או בעל דירה להיות חלק פעיל ומלא בתהליך עיצוב הבית שלו. לפיכך יש לתת את תשומת הלב הראויה לאלמנטים השונים ההופכים את ביתנו לבעל אופי ייחודי. בין האלמנטים החשובים ביותר נמצא את וילונות הבית. בחירה נכונה של וילונות למטבח או וילונות לסלון יכולה להפוך את הבית ליצירת אמנות מרשימה.

בחינת הפרמטרים הרלוונטיים תאפשר לבחור את הוילונות האיכותיים ביותר ואלו המתאימים לאיכות החיים של בני הבית:

הצללה

ההצללה בבית הינה בין האלמנטים המשמעותיים המשפיעים על האווירה הכללית בבית ובמטבח בפרט. ישנם מטבחים מוארים ובהם חלונות ענק המאפשרים כניסת אור שמש מרובה ולעומתם – מטבחים אינטימיים וביתיים המבוססים על עיצוב חם ואישי. בבתים בעלי עיצוב אינטימי ואישי רצוי לבחור בוילונות בעלי אפשרות הצללה מרובה ואילו בבתים מלאי אור ניתן לבחור בוילונות בעלי פתחים גדולים יותר.

טקסטורה

טקסטורת הוילון הינה בעלת השפעה רבה על האווירה המטבח ועל קלות הניקוי של הוילון. וילונות העשויים פלסטיק, למשל, יעניקו לבית מראה חדשני יותר מחד אולם יוקרתי פחות. לטקסטורה של כל וילון יש גם השפעה על אופן התחזוקה של המטבח.

תחזוקה

ישנם וילונות מטבח העשויים בד אותם קשה לנקות והינם בעלי נטייה לצבור לכלוכים. לעומתם ניתן למצוא כיום וילונות מטבח או וילונות סלון העשויים חומרים פולימריים שונים וחומרים איכותיים אשר נוחים וקלים לניקוי ותחזוקה. יש לקחת בחשבון כמה באמת תהיו מוכנים להשקיע בניקוי הוילונות שלכם.

התאמה למבנה המבטח

מבנה המטבח הינו בין הגורמים המרכזיים לבחירה בוילונות הרלוונטיים. מטבחים גדולים בעלי חלונות רחבי ידיים יצריכו כמובן וילונות גדולים יותר. מטבחים בעלי חלונות צרים וארוכים או נמוכים ורחבים זקוקים להתאמה של וילונות שונים ולכן יש לקחת מידות מבעוד מועד. חשוב לקחת את המידות המדויקות על מנת שלא להזמין וילונות לחינם.

המאמר נכתב באדיבות לימס וילונות מעוצבים לבית