איך להתאים קרמיקה למטבח?

אנשים רבים שואלים כיצד ידעו איך להתאים את אריחי הקרמיקה למטבח שלהם. הסיבה לבלבול הרב ולשאלה החוזרת על עצמה היא העובדה, שישנו מגוון כל כך רחב של אריחי קרמיקה… כל כל הרבה חומרים, גוונים, סוגים, עיטורים, גדלים ועוד ועוד, עד שפשוט משימת ההתאמה הופכת בלתי אפשרית. מה אפשר לעשות בנידון וכיצד לדעת איך אכן תדעו להתאים את הקרמיקה למטבח שלכם, בשורות הבאות.

 

קרמיקה – תעודת זהות

חדר המטבח שלנו הוא החדר הכי חשוב בבית, בחדר זה נמצא מקור האוכל שלנו, הדרך להכין את האוכל, המקרר וארונות המטבח, בהם מונחים כלל מוצרי האוכל וכמובן מקור מיי השתייה שלנו. על מנת להצליח לאתר אריחי קרמיקה מושלמים ומותאמים למטבח, עלינו לפעול על פי השלבים הבאים:

ראשית, חשוב למדוד את קירות המטבח העתידים להיות מחופים על ידי הקרמיקה. המדידה, חייבת להתבצע באופן מדויק ובלי מקום לטעויות של סנטימטר אחד. עלינו למדוד את הגובה, רוחב, כלל הפתחים הקיימים במטבח וכמובן כל האלמנטים הקיימים שם, כגון: ארונות המטבח, חלונות, גובה ועובי השיש ועוד. לאחר מכן עלינו, להחליט איזה סוג קרמיקה אנחנו רוצים ומה חשוב לנו בקרמיקה. כעת, עלינו להבין איזה גודל נרצה את האריחים כאשר מה, שצריך ואף חייב לעמוד לנגד עינינו הם הפרקטיות לצד העיצוביות. ככל שאריחי הקרמיקה יהיו גדולים יותר, כך נקודות החיבור יהיו פחותות יותר. הסיבה לחשיבות הגודל היא פרקטיות הניקיון וכולנו יודעים כמה קשה לנקות את חריצי ונקודות חיבור הקרמיקה. אריחי הקרמיקה מגיעים בכל הגדלים, החל מפסיפס קטן מאוד ועד אריחים בגדלים של 33X100. לבסוף, עלינו לבחור את העיטורים על פי השפה העיצובים השוררת בבית – לא נרצה כי דווקא חדר המטבח ישבור את השפה העיצובית ולא ירגיש חלק מהבית.

האם כדאי לנו לבחור לבד או להתייעץ עם מעצב? ובכן, הסתייעות עם מעצב פנים היא תמיד טובה אך לא לכולנו יש את היכולות הכלכליות עבור כך. לכן, יש חנויות המציעות אריחי קרמיקה, שמעמידות לרשות לקוחותיהם את האופציה להתייעץ עם מעצבי החנות ובעלי המקצוע בתחום. כל שעליכם לעשות הוא להגיע מוכנים עם כל פיסות המידע אותן ציינו לעיל, אולי גם כמה תמונות ולאחר התייעצות קלה, כנראה תוכלו לבחור את אריחי הקרמיקה הבאים שלכם, בקלות וביעילות. זכרו, המטבח הוא החדר החשוב ביותר, העניקו לו קת יותר מחשבה ממה שתכננתם וזאת כדי שלא תאלצו לבצע שיפוץ מחדש כל שנה.