איך נדע שהדלתות כניסה שבחרנו הן מספיק בטוחות?

דלת הכניסה לבית שלנו היא החלק הכי קריטי מבחינה בטיחותית וחשוב מאוד שנקפיד לרכוש בראש ובראשונה דלתות בטיחותיות. חשוב להקפיד גם על חלונות מאובטחים, אבל אין יותר קל מלהיכנס דרך הדלת אם היא לא מספיק בטוחה. אנשים יכולים להתפתות לקנות דלתות מסוגים לא מתאימים מטעמי יופי ואסתטיקה, ועל הדרך לשים את עצמם ואת הבית שלהם בסיכון לא מחושב. אם אתם רוכשים דלתות כניסה בכניסה לבית חדש או בעת שדרוג של הבית הקיים, התייעצו עם גורמים מקצועיים לגביי הדלת הנכונה ביותר – וכאן, למחיר באמת אין משמעות.

 

דלתות בטיחותיות או דלת דקורטיבית

בסופו של יום, קשה לחדור מבעד לדלת סתם כך. מה שכן, לכל דלת יש עקב אכילס אחד, נקודה אחת חלשה ויחידה: המנעול. כמו שאתם יכולים להיכנס מבעד לדלת, כך יכול באופן תיאורטי להיכנס אדם אחר שאינו מורשה להיכנס לבית שלכם. דלת בטיחותית בראש ובראשונה כוללת מנגנון נעילה מתקדם ובטיחותי שאינו מאפשר כניסה. דלתות דקורטיביות פעמים רבות לא כוללות מנגנוני אבטחה משוכללים מספיק. כן אפשר לנסות לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה בכך שנרכוש דלת שמשלבת מאפיינים של אסתטיקה ושל פרקטיקה בטיחותית, אך כמובן שהעלות שלהן עשויה להיות בהתאם. בכל אופן, כדאי לבדוק את האופציות לעומק.

 

בטיחות מעל הכל

דלתות הכניסה לבית מונעות פריצות וגניבות ושומרות לא רק על הרכוש היקר שלהם, אלא גם על ביטחון יושבי הבית – מזקנים ועד טף. כשאתם קונים דלת, חשוב לבדוק מה היא טכנולוגיית האבטחה שלה, כמה היא משוכללת ולפי אילו פרמטרים היא נבנתה. האם היא מספיק עדכנית או שמא היא מיושנת?

אנחנו ממליצים מקרב לב לפנות למנעולן מוסמך על מנת לבדוק את איכות המנעול שבדלת ואת רמת הטכנולוגיה שבה הוא משתמש. יש עדיפות גבוהה לטכנולוגיות חכמות שקיימות היום בהיקף רחב בשוק ומספקות אבטחה שהפורצים עדיין לא הצליחו, לשמחתנו הרבה, למצוא לה פיתרון. איש מקצוע מומחה כמו פורץ מנעולים המתמחה בפריצת דלתות, שיודע את עבודתו, יוכל לוודא עד כמה מנגנון הנעילה באמת נועל בצורה הרמטית את הבית. בדיקה כזאת היא לא טרחה, אלא חובה, ותיתן לכם שקט נפשי רב בעת שהותכם בבית או מחוצה לו.

 

שירותי החלפת מנעול בעת הרכישה

עצה אחרונה שלנו אליכם – כדאי לרכוש דלתות כניסה מחברות המספקות גם שירותי החלפת מנעולים. זה יכול להיות יעיל במיוחד במידה ונשארתם מחוץ לבית בלי מפתח בהישג יד. פעמים רבות הרכישה באה עם אחריות ובמידת הצורך תוכלו לשכפל מפתח או להחליף את מנעול הדלת.