אילו סוגי טפטים מתאימים למטבח?

אם יש מקום מרכזי בו מבלים את מרבית הזמן במהלך היממה הוא המטבח. מטבחים בעידן הנוכחי הם לא עוד מקום לבישולים, אלא הם הפכו עם השנים למקום מפגש עם כל בני המשפחה, לפינת ישיבה עם המחשב הנייד, שיחה אחד על אחד עם כוס יין ועוד.

עיצוב מטבחים והפונקציונליות המאפיינת אותם, מייצרים מרחב גמיש ונוח המאפשר למשפחה ליהנות מסדר יום שונה משנים עברו, בו מרבית הפעילויות והאירועים מתרחשים במטבח. על מנת שהמרחב במטבח יספק את הצורך הנוחות והשהות הנעימה, נכון מעבר לעיצוב לשלב אלמנטים מגוונים לרבות מדבקות קיר, הדבקת טפטים, אבזורים שונים ועוד.

כיצד לבחור טפטים למטבח

קבלת ההחלטה להדביק טפטים במטבח, יש לקבל את ההחלטה הנכונה ולרכוש טפטים בהתאם לאורך חייכם ובהתאם לעיצוב הרווח בביתכם. אין ספק כי קיימים שלל סוגי טפטים ומדבקות מרהיבים אשר יגרמו לכם לרצות ולרכוש אותם, אך הרכישה אינה יכולה להתבצע רק על סמך הטפט בפני עצמו אלא עליכם לקחת בחשבון את העיצוב במטבח ולהבחין בין הטפט שישתלב בהומוגניות במטבח לבין הטפט שנראה מדהים אך לא ישתלב בטוב טעם במטבח שלכם.

הטפטים יכולים להיות בתצורת כיתוב או לחילופין בתצורת דמויות ואביזרים לבקשתכם. אם המטבח מעוצב בביתכם באווירה כפרית יהיה נכון לשלב טפטים באווירה זהה וכדומה שהרי לא יהיה זה נכון להדביק טפט מודרני במטבח כפרי ולהיפך. לדוגמא: בבתים במושבים ומרחבים הפתוחים סביר וייבחרו טפטים מסוג מסוים, לעומת טפטים בפתח תקווה.

השלמת עיצוב המטבח

עיצוב המטבח אינו מתחיל ומסתיים בארונות המטבח והשיש, למעשה מאחורי קונספט עיצוב המטבח נח לו העיצוב המלא והכולל של כל הבית כולו. מטבח אשר עיצובו יהיה שונה מיתר חדרי הבית, יביא לכך שתיווצר תחושת בידול שראוי ולא תתקיים. על כן, בבואכם לעצב את המטבח, חשבו על כל הבית כמו גם על דיירי הבית. זכרו, רק לאחר שסיימתם לעצב את המטבח ואתם מרוצים מהתוצאה, זה הזמן להוסיף למטבח נופח יצירתי מקורי ומעניין בדמוי טפט. להלן מספר הצעות לטפטים קיימים המותאמים למטבח: הטפטים יכולים להיות בדמוי אביזרי מטבח העתידים להוסיף נופך “בשלני”, טפטים בדמוי סכום שיוסיף נופח מעורר תאבון, טפטים בדמוי פרחים למטבח כפרי ועוד. טפטים יכולים להיות בגדלים שונים ומגוונים לנוחיותכם ולבקשתכם החל מרוחב 100 ס”מ אורך 70 ס”מ דרך גדלים גדולים או קטנים יותר ועוד. קחו בחשבון כי הבחירה נתונה בידיכם ובהתאם לצורך והרצון אותו אתם מביעים.

לסיכום, כאשר ניגשים אל מלאכת עיצוב המטבח, שחבו על התמונה הכוללת והתחשבו בקו העיצובי השורר בבית ובדיירי הבית.