אפשרויות שילוב זכוכית במטבח

רבים מאמינים כי בשנים האחרונות, המטבח תפס מקום של כבוד כמרכז הפעילות בבית, בין אם במסגרת הבישול כעיסוק שוטף המלכד סביבו את בני הבית, או כמגנט חברתי סביב שולחן האוכל, אשר התפתח ממקום של ארוחות חטופות ל”פינת האוכל” בשוטף.

מכיוון שכך, עיצוב המטבח השתנה אף הוא בהתאמה, על מנת להוות יותר מחדר בישול, ולהפוך יותר לאלמנט מרכזי ועיצובי בבית. במסגרת זאת, השילוב של זכוכית למטבח תפס מקום מרכזי בעיצוב המטבח ואין כיום חברה המכבדת את עצמה שאינה משלבת זכוכית בעיצוב המטבחים שלה.

הזכוכית באה לידי ביטוי באלמנטים שונים במטבח וזאת בשל גם היתרונות הפונקציונליים שלה וגם בזכות אפשרויות העיצוב הרבות.

חיפוי קיר המטבח

אם בעבר הקרמיקה או אבני הבריק היו החומרים העיקריים לחיפוי קירות המטבח, אזי שכיום שילוב זכוכית במטבח במסגרת חיפוי הקירות הפך להיות טרנד אופנתי.

בין אם כזכוכית חלבית או כזכוכית מעוצבת באמצעות הדפסים, חיפוי קיר המטבח הפך להיות אמירה עיצובית מותאמת אישית לטעם הלקוחות ומראה המטבח הופך להיות עכשווי, מודרני יוקרתי.

כולנו מכירים את הצורך בלנקות היטב את חיפוי הקיר שמאחורי הכיריים, לאחר שעות של בישולים, או לאחר שטוגן מאכל כלשהוא והשמן ניתז על החיפוי. כאשר מדובר בחיפוי מזכוכית, תהליך הניקוי הינו פשוט וקל.

שילוב זכוכית במטבח

עיצובים עכשוויים של מטבחים מודרניים משתמשים רבות בשילוב זכוכית במטבח, באופן מלא או באופן חלקי, כאשר הזכוכית בדרך כלל משולבת בארונות העליונים, או כציפוי על דלתות העץ, או משולבות במסגרות העץ של הדלתות, או שהדלת כולה עשויה זכוכית והמסגרת היא בדרך כלל מתכתית.

שילוב זכוכית במטבח בארונות העליונים שבמטבחים המודרניים, הנקראים קלפות (דלתות בעלות פתיחה מעלה ע”ב בוכנות), יכול להיעשות במגוון סגנונות ועיצובים, התאמה אישית כמובן לטעמו של הלקוח וכחלק מהעיצוב הכולל של המטבח ואף הבית.

במקרה של שימוש בדלתות זכוכית בקלפות, אין צורך להשתמש בידיות (הן מובלעות בשיטות שונות) ואזי מתקבל מראה נקי, מודרני יוקרתי.

ניתן לייצר גם חזיתות זכוכית לארונות התחתיים, אך זה לא תמיד מומלץ, מכיוון שחלקים אלה במטבח חשופים בדרך כלל ליותר פגיעות ולכן ליותר נזקים. אם בכל זאת לא מתפשרים, מומלץ להשתמש בזכוכית עבה יותר ומחוסמת כמובן, למען הבטיחות.

 

יתרונות של שילוב זכוכית במטבח

אם עד כה פירטנו את היתרונות העיצוביים של הזכוכית, אזי יש לא מעט יתרונות פונקציונליים הבאים לידי ביטוי, בתחזוקה הפשוטה של הזכוכית. קל מאוד לנקות זכוכית מכתמי שומן ואוכל שונים.

השימוש בזכוכית מחוסמת, נותן מענה לבעיית הבטיחות.

העיצובים האפשריים בשילוב זכוכית במטבח הן אין סופיים, החל משלל מדבקות בנושאים שונים ובגוונים שונים ועד גוונים שונים ואפשרויות שקיפות שונות של הזכוכית עצמה.

דבר חשוב נוסף, שיש לתת עליו את הדעת הוא שילוב נכון של מוצרי הפרזול עם יחידות הזכוכית שבמטבח, נדרשת התאמה בבחירת הצירים, הידיות לעיצוב המטבח ולגוונים של הזכוכית שנבחרה.