בחירת מוצרי חשמל למטבח

המטבח שלכם הוא המקדש שלכם, המקום החשוב ביותר בבית. בחירה נכונה של ציוד למטבח היא כמו הבחירה הנכונה של בן או בת הזוג, משהו שיכול להשפיע על החיים בצורה כל-כך מקיפה עד כי דרושה מחשבה מראש, והתעכבות על הפרטים הקטנים. שלא כמו בן או בת הזוג, את מוצרי החשמל במטבח אפשר להחליף ביתר קלות, למזלנו.

כיריים, מקרר, ואפילו עיצוב ראשוני של המטבח עצמו, כולם חשובים עד מאוד לצורך תפקוד שוטף. ברשימה זו ניתן לכם את הדגשים החשובים לכל מוצר יסוד מהמטבח, כדי שתהיה לכם תמונה רחבה במיוחד על בחירת המוצרים הנכונים למטבח.

מוצרי היסוד בבחירה חכמה:

מקרר – כשאתם ניגשים למלאכת בחירת מקרר, מוטב להגיע עם רשימת צרכים מראש. דעו מה הגודל של החלל שאתם מקציבים למקרר בבית. דעו מה החלל שאתם מחפשים. האם אתם מאכסנים הרבה קפואים וזקוקים לפריזר גדול, או שמא אתם קונים אוכל כל יום או יומיים? בדקו את צריכת החשמל של המקרר, ואת האחריות – שתהיה למספר שנים רב ככל האפשר. אם אפשר להאריך את האחריות, שקלו זאת לחיוב.

כיריים – בחירת כיריים נכונה מתחילה תמיד, אלא אם אי-אפשר אחרת, בבחירה בכיריים של גז. קחו בחשבון שמשטחים שונים דורשים כמות עבודה אחרת מבחינת הניקוי, וקל יותר לנקות אמייל. רצוי שיהיה מצת חשמלי אוטומטי, אך שימו לב שהוא עם אחריות, שכן אלו עלולים להתקלקל, ורצוי שיהיה אפשר להחליפם בקלות. אם בכל זאת אתם בוחרים כירה חשמלית, הזכוכית הקרמת חזקה במיוחד, ומערכות חימום חזקה תעלה מעט יותר אך תחסוך לכם כסף בחשבון החשמל לאורך זמן.

איך בוחרים כיור?

כיור – איכות הכיור היא קריטית להתנהלות נוחה במטבח. פרטים קטנים שאולי לא שמים לב אליהם עד שלא מתחילים להתעניין יכולים לעשות הבדל גדול בחוויה של השימוש היומיומי במטבח. אחד הדברים החשובים הם הגודל של הכיור, והחומר שלו כמובן. כיור גדול מאוד נוח לפינוי ושטיפה ידנית. אם אתם בית שאוהב לאכול, עם משפחה גדולה והרבה צלחות, הרי שפינוי נוח ומסודר לכיור גדול יכול להיות מתנה גדולה אחרי ארוחה. אם אין לכם צורך בכיור גדול, הרי שכיור קטן או סטנדרטי עדיפים, כך שיישאר לכם יותר שטח לעבודה ואכסון על השיש. בחירה של כיור מקרמיקה או מנירוסטה הם בחירה של עיצוב, וגם של מחיר, שכן נירוסטה זולה יותר, אך רגישה לשריטות.

ברז – ברז דורש מחשבה יתרה. אחת הטכנולוגיות הפשוטות והנפוצות יותר בימינו הם ברז נשלף, שמחובר לצינור, ומקל על עבודת הניקיון. ברזים מעוצבים מגיעים כיום במגוון רחב של סגנונות, אך יש לקחת בחשבון עמידות, ולא רק יופי. אל תתפשרו על ברז זול. עדיף, לרוב, להוציא סכום מעט גבוה יותר, ולא למצוא את עצמכם מתקנים דליפות על ימין ועל שמאל.