בעד ונגד מטבחי נירוסטה

המגוון העצום בענף המטבחים, מאפשר כיום לכל אחד, למצוא מטבח שישקף באופן מושלם את טבעו ואת המראה הביתי המתאים לו. לצד מגוון רחב של מטבחים שעשויים חומרים טבעיים כגון עץ מלא, למשל, ניתן למצוא גם מטבחים שבהם נעשה שימוש נרחב בנירוסטה.

מעטים המטבחים שבהם הכל עשוי נירוסטה, אך יש בהחלט דגמים רבים שבהם לנירוסטה יש השפעה בלתי מבוטלת על אופי המטבח כולו. יש כאלה שמאוד אוהבים ומתחברים לסגנון זה. אחרים מוצאים אותו פחות מתאים. עבור המתלבטים, כדאי לדעת מהם השיקולים בעד ומהם השיקולים נגד.

בעד מטבחי נירוסטה

התומכים ברכישת מטבח נירוסטה מסבירים זאת בהיבטים כגון:

  • עמידות – העמידות של מטבחי נירוסטה נובעת מחוסנו וחוזקו של חומר הגלם המשמש לייצור המטבח. תכונותיה של הנירוסטה, המשמשת גם בייצור ציוד למטבחים ביתיים או תעשייתיים, כוללות עמידות מושלמת בפני החלדה וקורוזיה. בנוסף, היא עמידה מאוד גם בפני מכות וחבלות. משטח עבודה מנירוסטה לא יינזק גם במקרה של נפילת סיר כבד, דבר שעשוי בקלות לגרום לנזק במשטח עבודה מסוג אחר.
  • אסתטיקה – האיכות של מטבח הנירוסטה בהקשר של מטבחים מתקשרת בעיני רבים וטובים עם הניקיון שהיא משדרת (מבחינה ויזואלית). לנירוסטה מראה נקי וטהור, במידה רבה ניתן להגדיר זאת אפילו כמראה ראשוני. לא כולם מתחברים לכך. יש הטוענים כי יש לה מראה תעשייתי מדי, אבל מי שאוהב את סגנון זה, ימצא את המטבח אסתטי מאוד ומתאים לצרכיו.
  • קלות הניקוי – את מטבח הנירוסטה קל מאוד לנקות וקל מאוד לתחזק. כיורי הנירוסטה, משטחי העבודה, ואפילו ארונות שיש בהם שילוב של נירוסטה – כולם קלים מאוד לניקוי ואינם מאבדים את הצבע הטבעי, גם אם הם באים במגע עם חומר ניקוי חזק. למעשה, ניתן לנקות כתמים ולכלוך באופן קל ביותר ממטבחי נירוסטה, אפילו תוך שימוש במים חמים או בקיטור (יש אקדחי קיטור ייעודיים), עם מעט מאוד חומר ניקוי פעיל.

נגד מטבחי נירוסטה

המתנגדים לסוג זה של מטבחים מעלים בדרך כלל את הטיעונים הבאים:

  • מראה קר ומנוכר – מטבח נירוסטה מאופיין בצבע כסוף, פשטות עיצובית ולעיתים גם במראה ספרטני. יש מי שמתחברים מאוד למראה זה, אך יש גם הנרתעים ממנו. אגב, שילוב אפשרי בין נירוסטה לבין חומרי גלם אחרים, עשוי בהחלט לעדן את המראה, לסגנן ולשפר אותו.
  • סגנון תעשייתי מדי – יש המקשרים בין סגנון הנירוסטה לבין סגנונם של מטבחים תעשייתיים ומוסדיים. אמנם יש כאלה שאוהבים להוסיף לבית עיצוב תעשייתי במידה, אולם מי שלא מתחבר לסגנון פחות יאהב מטבח כזה.
  • מחיר – מקובל להניח שמטבח שעשוי מנירוסטה איכותית יהיה יקר יחסית. למרות שיש בכך מן הצדק במידה מסוימת, ניתן למצוא רמות שונות של מחיר. יתר על כן, מטבחים יקרים ויוקרתיים כוללים גם דגמים רבים אחרים, ללא נירוסטה כלל.