הטיפים שיעצבו לכם את המטבח ב 5 דקות

הגעתם למסקנה שהמטבח שלכם די משעמם, נראה מוזנח, לא מוסדר ולא ממש עושה חשק לשהות בו. ישנם מספר טיפים מהירים לתכנון המטבח שניתן לאמץ כדי לשדרג, לעצב ולהכניס למטבח שלכם מעט שיק כדי שיראה מזמין, כייפי ואפילו מגרה.  

לא ניתן להתעלם מחשיבותו של המטבח שלנו בחלל הבית. הוא אחד החללים הכי חשובים והמהותיים. הוא נחשב, אחרי הסלון, לחלל שמקנה לבית את הסגנון העיצובי. לכן, רצוי להתאימו למראה המעוצב של הבית, באמצעות כמה צעדים קלים אפשר להפוך מטבח ישן למטבח עדכני שכיף לעבוד ולארח בו.

 

גישה ופרקטיות בעבודה במטבח

בכל עיצוב פנים של מטבחים דבר ראשון שנוטים לעשות הוא לשים דגש על נגישות לעבודה בעת תכנון מטבח. לפעולות הכי פשוטות ורגילות שאנו נוטים לעשות הרבה במטבח שלנו. כדי שהעבודה תהייה נוחה ויעילה חשוב שארגון מוצרי המזון יהיו קרובים ובהישג ידינו ורצוי שהאדם שמבשל יהיה נוכח במרכז העניינים, כך שכל דבר ניתן לו בשליפה זריזה וללא מאמץ. לכן את הפריטים שבהם משתמשים יותר, רצוי למקם בארונות קרובים. וככל שהדברים יהיו פחות בסדרי עדיפויות, כך יתרחקו מהמרכז של חלל העבודה.

 

תאורה חזקה

אחד האלמנטים שנותנים הרבה שיק ותחושה של עיצוב מטבח יוקרתי, הוא התאורה. בעזרת תאורה ניתן לשדרג פלאים את המטבח. רצוי למקם מעל למשטח העבודה ומתחת לארון העליון, גופים קטנים שיאירו את אזור העבודה, תאורת ספוטים מודרנית ויפה שמקנה גם אווירה נעימה. גם באזורי האחסון ניתן למקם תאורה על מנת שיאירו מקומות חשוכים. גוף האורה מרכזי, רצוי למקם במרכז החלל, פלורסנט נעים או כל גוף תאורה חסכוני שמקנה אור חזק, נעים ומתפרס.

 

פתרונות אחסון

לרוב  מקומות האחסון נמצאים במרכז בארון התחתון או העליון כשבניהם שוכן לו הכיור. ניתן להיעזר בקירות החשופים ועליהם לתלות מדף או מספר מדפים שמיועדים לאחסון, פתוחים או סגורים ושאינם מצריכים שטח על הרצפה ולא תופסים נפח חשוב בחלל, ניתן גם לרכוש עגלה על גלגלים מנירוסטה או עץ, ולמקם אותה באזור כלשהו במטבח, היא יכולה לשמש לאחסון וגם לפינת ישיבה קטנה.

 

משטחים וארונות

חלק משמעותי בריענון ועיצוב המטבח הוא הלוק. צביעה או החלפה של ארונות ומשטח שקיים במטבח יכול לשדרג את המטבח מאוד. ניתן גם להחליף ידיות לארונות, וכבר ליצור שדרוג וסגנון מיוחד. ארונות הן בהחלט הוצאה שמאלצת זמן וכסף. לכן צביעה עם צבעי אקרילי על בסיס מים יכולים גם לבוא בחשבון ולתת למטבח לוק מיוחד וחדש. כדאי להעז בבחירה של הצבעים, רק חשוב לזכור שרצוי שהתוצאה תהייה נעימה לאורך זמן ולא זמנית וגחמנית, כזו שתשרת אתכם לפחות עוד עשר שנים.

 

סטיילינג

אז לאחר שמיקמתם, צבעתם ורוקנתם מה שמיותר מהמטבח, ניתן להכניס קצת צבע ועניין בצורות שונות ומגוונות. אפשר לעשות שימוש במדבקות קיר, ספרי בישול שיעמדו על המדפים החדשים, שורת עציצים קטנה שיתיישבו על אדן חלון, וכל פריט עיצובי קטן שישלים את מראה המטבח ויוסיף קצת צבע וחמימות נעימה.