הטרנדים החמים בתחום הארונות לקיץ 2016

 אם בעבר ארונות שימשו רק בצורה פרקטית לאחסון, כקופסאות עץ קעורות עם דלתות או בלעדיהן, העומדות על הרצפה או מחוברות לקיר, הרי שבעשור האחרון – הארונות משמשים כפריט עיצובי לכל דבר. הם נמצאים הן בחדרי השינה והן במטבחים וקיים מגוון עצום של עיצובים ושל חומרים, כאשר שנת 2016 מתאפיינת במספר מגמות עיצוביות ייחודיות לארונות בחדרים השונים.

 

הטרנדים החמים בעיצוב ארונות בחדרי הילדים

 

חדרי הילדים הם המקום אותו הם יזכרו לכל החיים: ניחוח החדר, המיטה הנוחה, השטיח המפנק, הצעצועים ומשחקי הקופסא. כן, אלה שמפוזרים על הרצפה. לרוב, חדר הילדים הוא המבולגן ביותר, אלא אם השכלנו לצייד אותו בארונות עם שטחים מחולקים לאחסון. ניתן למצוא מגוון ארונות ילדים מעוצבים בחנויות הריהוט, בגדלים שונים ומחומרים מגוונים, כאשר בשנת 2016, החומרים השולטים הם ארונות הפורמייקה והמלמין, או ארונות עשויים סנדוויץ’, שכוללים מגוון רחב של נישות ושל מדפים – הן לבגדים והן לצעצועים השונים.

 

צבעי הארון בחדרי הילדים אינם חייבים להיות סולידיים. לילדים בגילאים צעירים, ניתן לבחור בקשת צבעים רחבה, כאשר הטרנד הנוכחי לשנת 2016 הוא שילוב של מספר צבעים יחדיו, לדוגמא, ורוד-סגלגל או גוונים שונים של כחול ושל אפור. בני נוער לרוב ישלבו צבעים סולידיים עם צבע דומיננטי אהוב, דוגמת שחור וסגול או לבן וירוק. כמו כן, בשנים האחרונות חזרה האופנה של ארונות עם דלתות הזזה, הבטוחים יותר מארונות הנסגרים באמצעות דלת רגילה, שעלולה להסגר על האצבע של הזאטוטים שלנו.

 

הטרנדים החמים בעיצוב ארונות לחדר השינה

 

ארונות חדרי השינה עשויים להיות חלק מהחדר עצמו, או להיות ממוקמים בחדר ארונות נפרד. הארונות של שנת 2016 הממוקמים בחדר השינה מתכתבים עם העיצוב הכללי של המיטה ושל השידה, ויכולים להיות עשויים מעץ מלא, או לחלופין ארונות הזזה מסיבית ומפורמייקה המכוסים מראה, הנותנת אשליה של חדר בגודל כפול. הצבעים הם לרוב סולידיים, ומתאימים לצבעי הקירות או שאר הריהוט בחדר – לרוב בצבעים לבן, שחור, אפור או חום.

 

טרנד נוסף של ארונות בחדר השינה הוא פיצול הארונות למספר מיקומים בתוך החדר תוך יצירת נישות ביניהם, שבהן ניתן למקם מדפי ספרים, פסל, מנורה דקורטיבית או אף מכשיר טלוויזיה. טרנד נוסף מבוסס על כניסת מסך הטלוויזיה הדק לכל בית בשנים האחרונות, מה שהוביל לעיצוב מיוחד של ארון הכולל מכשיר טלוויזיית LCD בתוכו או על גבי דלת הארון (זו שאינה נעה). ניתן גם להשתמש בארון כבידורית מלאה ולמקם בתוכו רמקולים איכותיים בעיצוב חדשני, וכן נישות נסתרות לממיר ולמכשיר DVD.