הייחודיות של דלתות אקורדיון – מהן בכלל?

דלתות אקורדיון הן סוג של דלתות הזזה, המתקפלות בצורה נוחה וקומפקטית. הן נקראות כך בגלל צורתן, הנראית כצורת כלי הנגינה המוכר – אקורדיון. הן הומצאו לראשונה על מנת לאפשר פתרונות חסכון בשטח למקומות צרים, או למקומות בהם אין אפשרות להתקין דלת רגילה, אך במהרה נהפכו למצרך נפוץ בכל בית עקב המגוון הרחב של היתרונות העיצוביים והאסטתיים שהן מציעות.

 

הייחודיות של דלתות אקורדיון בהשוואה לדלתות מסוגים אחרים

דלתות אקורדיון הן קומפקטיות יחסית לדלתות רגילות (דלתות על ציר). בגלל שהן מתקפלות אל תוך עצמן, הן לא תופסות שטח רב כמו שדלת אחרת הייתה תופסת. לכן, דלתות הרמוניקה יכולות להיות פיתרון לחללים קטנים יותר הזקוקים לדלת או למחיצה כלשהי.

בנוסף, אפשרויות העיצוב של דלת אקורדיון מגוונות הרבה יותר מאפשרויות העיצוב של דלת רגילה. אחת ממעלותיהן של דלתות אקורדיון היא שהחומרים מהם הן עשויות נפרשים על טווח רחב יותר מזה של דלתות אחרות. ניתן להדפיס עליהן תמונות אישיות, תמונות נוף או טקסטורות שונות, והן יכולות להגיע בצבעים שונים ומגוונים שדלתות אחרות לא מאפשרות על מנת שיוכלו להיות מותאמות לצבעי החדר. יתרון עיצובי נוסף טמון בכך שניתן להזמין דלתות הרמוניקה בעלות חלונות מזכוכית צבעונית או רגילה, המשמשות כתוספת עיצובית לחדר.

מחיר דלתות האקורדיון זול בהרבה יחסית למחירי דלתות אחרות. כך, דלתות האקורדיון הן שימושיות, ניתנות לעיצוב והתאמה אישית ומגיעות במחירים לכל כיס.

 

הייחודיות של דלתות אקורדיון ברחבי הבית

דלתות אקורדיון הן לא אופציה כאשר מדברים על דלת הכניסה לבית, אך הן מיועדות לשימוש במקומות רבים ואחרים בבית. להלן נציג מספר מקומות בהן ניתן להשתמש בדלת אקורדיון.

  • מחיצה בין חדר השינה לחדר האמבטיה. בדירות קטנות או ביחידות הורים, חדר האמבטיה נמצא קרוב לחדר השינה ולרוב לא ניתן להתקין ביניהם דלת רגילה, מפאת חוסר המקום והצפיפות הגדולה הכרוכה בכך. בעזרת דלת אקורדיון ניתן לחצוץ בין חדר השינה לחדר האמבטיה, וליצור עומק נוסף בבית.
  • דלת לארונות. חדרי ארונות הם לרוב חדרים קטנים הממוקמים בקרבת חדרי שינה או בתוכם, ועקב כך לא ניתן להתקין דלת רגילה שתפריד בין שני החללים. דלת אקורדיון תוכל לשמש כמחיצה בין חדר השינה לחדר הארונות, ולשמור את הבגדים המאוחסנים בארון מלכלוך וריחות שונים המגיעים משאר חלקי הבית.
  • דלת אקורדיון במטבח. המטבח ידוע כחלל בו מתבצע הבישול בבית, ובישול גורר אחריו ריחות חזקים ולפעמים גם התזות של שמן ורטבים שונים. הפרדת המטבח משאר חלקי הבית על ידי דלת אקורדיון תוכל לצמצם את הריח הנפלט מן המטבח לחלל הבית, ולשמור על הבית נקי יותר ומאורגן. אופציה נוספת הקשורה למטבח, תהיה הפרדת חדר האוכל מן המטבח על ידי דלת אקורדיון. הייחודיות של דלתות אקורדיון ללא ספק תציב את הבית שלכם בליגה חדשה.