הכן את מטבח שלך לפסח

אביב הגיע, ופסח מתקרב בצעדי ענק, ורבים בעולם בודקים ואוספים את עצמם לקראת ניקוי המטבח, וטיהורו מכל שאריות החמץ הנסתרות. מדריך זה ייתן לכם כמה נקודות חשובות לקראת ניקוי פסח במטבח שלכם, כדי שתוכלו לגשת למלאכה בצורה יעילה, נכונה וחכמה.

עוד לפני שמזמינים את כל האורחים, אוספים מתכונים לפסח, ומתחילים את הקניות לחג, תכנית הניקיון מוכנה ומפורטת. מטבח מוכן, וכמו כן בית מוכן, הם הבסיס לאירוח ארוחת החג, כדי שתוכלו לעבור את החג בצורה הטובה ביותר, במטבח כשר, טעים ונעים.

אדיקות, סדר, ותשומת לב

הסיבה לדגשים הראשונים הללו, היא שהמטבח הינו המקום בו הכי הרבה חמץ מסתתר, ולעיתים, במקומות מפתיעים. בפינות, בחריצים, בזוויות, ומאחורי דברים שלא היינו חושדים בהם כלל. אומרים כי כשאנו רגילים לראות משהו יום-יום, פעמים רבות, אנו לא שמים לב לפרטים הקטנים. המוח שלנו משלים את התמונה, כדי לחסוך לנו אנרגיה. לכן, כשאנו ניגשים למלאכת הכנת המטבח והבית לחג, אנו צריכים לקחת נשימה עמוקה, ולאסוף את הריכוז שלנו, כדי לא לפספס שום דבר, וכדי לדעת שאנו עושים את העבודה הטובה ביותר.

השלב הראשון מתחיל כעשרים וארבע שעות לפני ההכשרה, שכבר אז יש להפסיק להשתמש בחמץ במטבח (עדיף, אם אפשר, עוד לפני), וממשיך, כמובן, באיסוף מוחלט של כל החמץ וסילוקו מהמטבח. אם במטבח יש כיור נירוסטה, ניתן להכשירו כמו את השיש – על-ידי שימוש במים רותחים, תהליך שיש להעביר גם את הברזים ואת כל אריחי הקרמיקה, אם ישנם.

רמות ההחמרה משתנות מבית לבית, וממשפחה למשפחה, ויש המעבירים מים רותחים מספר פעמים, על כל חלק במטבח, בכדי לוודא כי כל חלק בשיש, בקרמיקה, ובתנור הגז נגעו במים רותחים לחלוטין, שלא הספיקו להתקרר מהמגע עם המשטח

עוד שלבים בהכשרה

הכיריים, שעוברים ניקוי יסודי במים רותחים, יהיו כשרים לשימוש רק לאחר ניקוי באש גבוהה של כל המבערים, והמהדרין יכסו את משטחי החימום בציפוי אלומיניום, או יחליפו אותם לפני החג, וזאת למען הסר ספק. המכלים. כל חלק וחלק בתנור יטופל גם כן באש, ופנים התנור יעבור חימום גבוה גם כן. יש לכסות את המגשים של התנור, או להחליפן לחלוטין.

הגעלת הכלים מתחילה בניקוי הכלי מכל דבר שיש עליו, חלודה, מדבקות וכיו”ב, וממשיכה במספר תהליכים, כשהראשון והמוכר מבניהם אומר כי יש להרתיח סיר גדול עד שהמים מבעבעים, ולטבול בו את הכלים לזמן מה. תהליכים נוספים הינם הליבון בברזל או באבן, ליבון קשה או קל, ותהליך של השריה של מספר ימים.

שימו לב שמדריך זה הוא חלקי, ונותן נקודות מפתח, אך בכדי לבצע הכשרה והכנה מוחלטת למטבח שלכם, ולבית שלכם, לקראת חג הפסח, מומלץ להיוועץ ברב, בכדי לוודא כי אתם מבצעים את כל התהליך בצורה המלאה, בהתאם לנהוג, ועם מלוא תשומת הלב הראויה.