המדריך לבחירת גופי תאורה למטבח

איך תדעו איזה תאורה צריך המטבח שלכם כדי שתוכלו להבחין בין הפלפל והמלח…

בחירת גופי תאורה למטבח נחלקים לכמה סוגים כאשר לכל אחד מהם יעוד אחר. מטבח צריך תאורה ברמה של אסתטיקה ועיצוב. הוא זקוק לאור כדי שניתן יהיה לתפקד בו באופן אידיאלי באור מספיק חזק כי מדובר בהתעסקות בפרטי פרטים (בישול וכד’), תאורה נכונה יכולה להעלים נזקים או פגמים שאתם לא רוצים שיבלטו, ובבחירה נכונה של תאורה תוכלו להפוך את המטבח שלכם אשלייתית – לגדול יותר ממה שהוא באמת.

תאורה לשם אווירה – בחירה בגופי תאורה לשם אווירה יכולה להוביל לבחירת גופי תאורה דקורטיביים המפיצים אור חם צהוב והמשתלשלים מהתקרה. יש היום גופי תאורה כאלה בסגנון רטרו שמעניקים אווירה וייחוד משלהם.

תאורה לצורך תפקוד – כיוון שבביצוע משימות במטבח יש צורך באור חזק אשר יאיר על כל ספר בישול, נייר, אריזות מוצרים ועוד, יש להאיר מקומות מסוימים במטבח באור הלוגן בעוצמה חזקה, כאשר הוא מותאם בקביעת המיקום שלו לאור המופץ לשם אווירה ויחד הם מאירים על מה שאתם רוצים שהם יאירו: כלים מיוחדים, אביזרי דקורציה, ציור, תמונות ועוד.

גופי תאורה צמודי תקרה – כיוון שרצוי מאוד שהמטבח כולו יהיה מואר ובאופן אחיד, מומלץ להשתמש בגופי תאורה פלורוסנטיים צמודי תקרה שיצליחו להאיר שטח גדול. תאורת פלורסנט הינה תאורה חסכונית בחשמל ולכן מומלצת מאוד בחללים אשר זקוקים לתאורה חזקה.

תאורה לארונות מטבח – כחלק מהתאורה במטבח, יש לחשוב גם על תאורה בתוך הארונות כמו תאורה שקועה, מנורות ספוטים לפינות הארון או פסי לדים אשר יאירו פריטים שאתם רוצים להאיר בתוך הארון.

אי במטבח ותאורה דקורטיבית- כיוון שהשימוש במטבח קובע את התאורה הנדרשת, הרי שלא תמיד מדובר על תאורה דקורטיבית אלא על תאורה כאור, כנתון לניצול ושימוש מתמיד. לכן אפשר לנצל את שטח האי במטבח כדי לנצל את גופי התאורה הדקורטיביים ולתלות מנורה כזו בדיוק מעל האי, היא תאזן בין גופי התאורה לשם תאורה בלבד, לבין הצורך גם בעיצוב התאורה במטבח.

תאורה במטבח כחלק מהעיצוב –  סוד העיצוב הכי גדול בכל חלל או חדר הוא ההרמוניה והשלמות שהם משדרים ואת זה ניתן להשיג באמצעות שפה של עיצוב אחיד, זורם והרמוני שמתכתב עם אותם חומרי גלם, קווי עיצוב, צבעים, סגנון וכו’.

רצוי מאוד שתאורת המטבח שלכם, תהיה תואמת במראה החיצוני שלה את סגנון המטבח שלכם, גוון הארונות, חומרי הגלם, הברזים, הכיור ועוד.