המלצות לעיצוב מטבח

החלטתם לשפץ את המטבח שלכם? מעוניינים במטבח חדש במקום הישן שמלווה אתכם כבר לא מעט שנים? תוהים איך מעצבים מטבח, ובכלל – אילו פרמטרים כדאי לקחת בחשבון כדי לוודא שהמטבח החדש שלכם אכן עונה על כל הצרכים?

אם כן, הנה כמה המלצות בנושא מטבחים מעוצבים שיעזרו לכם במשימה, ובעיקר – יאפשרו לכם לעבור אותה בשלום וליהנות מהתוצאה הרצויה.

הגדירו את הצרכים שלכם

כדי שתוכלו ליהנות ממטבח שישרת אתכם בצורה הטובה ביותר, לפני שאתם יוצאים לדרך ומתחילים בעיצובו, הגדירו את הצרכים שלכם. התייחסו לפרמטרים כמו: כמה שעות ביום אתם נוהגים לבלות במטבח, האם אלה רק אתם שמבלים בו או שמא בני הבית האחרים גם נוהגים לבשל ולאפות בו? האם אתם רוצים לאכול במטבח יחד עם בני המשפחה או שמא מעוניינים שהמטבח עצמו ישמש אתכם רק לצורך הכנת המזון? ומה לגבי גודל המשפחה – האם מדובר במשפחה גדולה או אולי בזוג? האם אתם נוהגים להשתמש בכמות גדולה של מכשירי חשמל במהלך העבודה שלכם במטבח? חשוב שכל פרמטר כזה יילקח בחשבון, שכן הוא משפיע על אופן ההתנהלות במטבח, ועל כן גם על אופן עיצובו ותכנונו.

מהו סגנון העיצוב השולט בבית

חשוב שהמטבח שלכם, מבחינת עיצובו, ישתלב כהלכה לצד עיצובו הכולל של הבית. אם הסלון שלכם ושאר החדרים בבית מעוצבים בסגנון מודרני, רצוי שכך גם יעוצב המטבח. גם אם סגנון העיצוב הכפרי, הטבעי יותר, מושך אתכם – כדאי להקפיד על שפה עיצובית אחידה ולהתייחס לסגנון העיצוב של שאר חדרי הבית. בחירה בסגנון עיצוב קלאסי למטבח תאפשר לכם ליהנות מהרמוניה מלאה ומהתאמה נכונה לכל סגנון עיצוב אחר המאפיין את הבית עצמו. כדאי, כמובן, גם לקחת בחשבון את האווירה אותה יוצר הסגנון העיצובי במטבח ולדעת שכל אלמנט עיצובי הוא בעל כוח רב ויכול להשפיע על המראה כולו.

מהו התקציב שלכם

מדובר כאן בפרמטר חשוב אותו כדאי לקחת בחשבון כבר בשלבים מוקדמים של עיצוב המטבח, אפילו עוד לפני שיוצאים לדרך. שיפוץ מטבח או עיצוב מטבח מחדש יכול לעלות לא מעט כסף, במיוחד אם האיכות חשובה לכם. אין זה אומר בהכרח שתצטרכו לשבור תכנית חיסכון ולהוציא על כך סכומי עתק, אולם כן חשוב שתגדירו מראש את התקציב שלכם ותתקדמו לפי תכנונכם. ייתכן כי תידרש מכם סטייה קלה מהתקציב שקבעתם, בין אם בשל עלויות גבוהות מהמשוער או עקב תקלות שצצות תוך כדי השיפוץ, המצריכות התארגנות מחדש והוצאה גבוהה מהמתוכננת.

פנייה אל המומחים

עיצוב מטבח איננו משימה קלה. הוא מצריך התייחסות ללא מעט פרמטרים כדי להגיע אל התוצאה הרצויה – שילוב בין פרקטיקה לבין יופי וסגנון. אם חשוב לכם לעצב מטבח שישרת אתכם כראוי, כזה שיספק לכם את המענה המושלם ויחד עם זאת גם ישתלב במרחב כולו ויציע לכם את האווירה הרצויה, פנו למומחים בתחום – לאנשי מקצוע המתמחים בעיצוב מטבחים: אלה יוכלו ללוות אתכם בתהליך ולעזור לכם בעיצוב.