השפעת עיצוב המטבח על עיצוב הבית

המטבח הוא הלב המרכזי של הבית, אמירה שרבים מסכימים איתה באופן מיידי. עיצוב מטבח באופן חכם ומחושב, ישפיע על העיצוב הכללי של הבית, גם אם עיצוב הפנים הכללי לא זכה למגע של חסד. המטבח הפתוח הוא אחת האופציות המשמעותיות והיעילות ביותר לצורך ההשפעה העיצוב הכללית.

רבים נוהגים לבחור ולשנות את מבנה המטבח והבית תוך הפיכת המטבח למטבח פתוח או פתוח למחצה תביא לתוצאות מפתיעות במראה הכללי של הבית או לפחות במראה הכניסה ומראה חדר המגורים, הסלון והתצפית מהכניסה הראשית של הדירה/הבית.

אז כיצד נתכנן את עיצוב המטבח באופן שישפיע על רמת העיצוב הכללית או לפחות על רוב החזותיות של הבית/הדירה?

לכל סיר יש מכסה ולכל כניסה שני כיוונים– השפעת הקוטביות על העיצוב הכללי

עיצוב קוטבי, או במילים פשוטות עיצוב משתנה/עיצוב קונטרה הוא בין העיצוב הרווחים והמשמעותיים ביותר בתחום עיצוב המטבח ועיצוב פנים הבית בכלל. עיצוב קוטבי המשבץ בתוכו אלמנטים דומים או זהים הנמצאים בפינות שונות או נישות שונות ברחבי הבית יביאו להשפעה משמעותית על שדרוג פני הבית כולו בעת עיצוב אזור המטבח בלבד. זוהי אחת הדרכים הפשוטות והשכיחות ביותר לעיצוב מטבח מקורי יחד עם השפעה ומשמעות עמוקה באשר לעיצוב הכללי של הבית, תוך שימוש מעודן באלמנטים קיימים.

עיצוב משתנה או ריהוט משלים אשר ניתן לכנותו גם בשם שיבוץ אלמנטים מרמזים- מבטא את אחת הטכניקות הפשוטות והמהירות ביותר לעיצוב מטבח בהשפעה כללית על מראה הבית.

עיצוב מרצפות ועיצוב תקרות – ברוכים הבאים ליקום המקביל….

אחת הנישות החשובות ביותר בעת עיצוב המטבחים ואולי המשפיעות ביותר על עיצוב המטבח והעיצוב הכללי הוא עיצוב המרצפות והתקרות. באם אתם מעוניינים “לתבל” מעט את העיצוב ולאפיין את המטבח ואת הבית, חשבו על עיצוב מיוחד באזור המרצפות ואפילו הקרמיקות, עיצוב מיוחד בתחום זה יביא לשינוי דרסטי במראה המטבח ומראה העיצוב הכללי. עיצוב נכון ומחושב יהפוך את מראה המטבח לזוהר, מרענן ורענן יותר, ו”יפתח” את העיצוב באופן שיבטא את החזותיות והאופי של הבית וחדר שירות ספציפי זה.

אחד העיצובים הרווחים ביותר היום הם העיצובים הבהירים והרכים יותר עם אפשרויות לאפליקציות ייחודיות – שאלו כבר היום את אדריכל הפנים שלכם או לחילופין התייעצו עם אנשי המקצוע שלנו בתחום עיצוב פנים המטבח בהתאמה למראה הכללי של הבית.

עיצוב בדלתיים סגורות – עיצוב דלת הפנים במטבחים סגורים

עיצוב פשוט, ויחד עם זאת גאוני לכל דבר הוא דווקא מפתח הכניסה, באם המטבח שלכם הוא מסגנון המטבחים הסגורים, מומלץ לבחור בדלת מעוצבת לחציצה מעניינת בין המטבח ליתר הבית ובנוסף יהפוך את החלקים הנפרדים לחלקים משלימים המתחברים דווקא בזכות החציצה הזאת. חציצה דומה ניתן ליצור גם במטבחים פתוחים על ידי שימוש באיי מטבח בעלי שטח מוגבה כלפי חוץ ובעיצובים משתנים בפנים ובחלק החיצוני הפונה אל הסלון.

המאמר נכתב בשיתוף עם משרד מעצבי פנים ואדריכלים – סרג’ בן דוד