התאמת הריצוף לארונות המטבח

סוג הריצוף שבו אתם בוחרים בעת עיצוב המטבח החדש שלכם, הוא אחת ההחלטות החשובות ביותר שתקבלו, כי הדבר ישפיע באופן משמעותי על המראה והתחושה של המטבח שלכם במשך שנים רבות.

כדי ליצור עיצוב מטבח הרמוני, כל האלמנטים חייבים לעבוד יחד באופן כלשהו. זה כולל את אריחי הרצפה וארונות המטבח, ולא רק צבע הקירות. שני תחומים אלה, הרצפה והארונות, נמצאים במטבח זה לצד זה ותופשים חלק גדול משטח המטבח. לכן חשוב לוודא שגם הארונות וגם הרצפה יבטיחו לכם שהעיצוב במטבח יהיה מוצלח.

יש בשוק חומרי ריצוף כל כך רבים, עד שצריך לאזן את היופי והעמידות עם התקציב וסגנון החיים. הנה כמה דברים שיש לקחת בחשבון כשמרצפים את הרצפה בעץ, בטון או אריחי קרמיקה.

סגנון

אחד הדברים הראשונים שיש לחפש בעת בחירת אריחי הרצפה וציפוי הארונות במטבח הוא להתאים את הסגנון של השניים. סגנון עכשווי יעבוד היטב עם אריחי רצפה בעלי קווים ארוכים נקיים. ארונות תלויים על הקיר יכולים להתמודד עם רצפה שכוללת מגוון של דוגמאות, כמו גם עם אריחי קרמיקה או אריחי אבן. ארונות שיש להם קווי עיצוב חזקים או שמרקם העץ שלהם בולט מאוד, אפשר לשלב עם אריחי רצפה בעלי אופי שווה שיוכלו לעמוד מולם. זה כולל צפחה, או אריחים שיוצרו כך שהם ייראו כמו חומרים אחרים, כמו עץ למשל.

צבע

אריחי רצפה צריכים לאזן לעיתים קרובות את הצבעים שנמצאים בשאר המטבח. לדוגמה, מטבח עם ארונות מוארים ודלפק כהה, צריך להתאים רצפה כהה שתספק את האיזון. אם המטבח אמור להיות במספר גוונים של צבע או טון של צבעים, כדאי לבחור באריחי רצפה שהצבע שלהם הוא הגוון הכהה ביותר שקיים בצבעי המטבח. זה יכול להיות צבע הזיגוג או צבע מרקם העץ שמשמש לריצוף הרצפה.

גודל

גודל האריחים שאתם בוחרים צריך להתאים לסגנון שבחרתם. ארונות מטבח אלגנטיים ומודרניים יתאימו למרצפות עם אריחים גדולים עם פחות קווי רשת. אם ארונות המטבח הם בסגנון כפרי ישן, אפשר להשתמש באריחים קטנים יותר, שניחנים בגיוון צבעוני רב יותר. אריחים בגודל קטן יותר מציגים גיוון רב יותר על גבי הרצפה. עם זאת, צריך להתחשב גם בגודלו של המטבח עצמו, כדי לא לשבור את האריחים לרשת צפופה וקטנה שמושכת את העין אל הרצפה.

הדגשים ודוגמאות

אריחים עם דוגמאות מוסיפים עניין וסגנון למטבח, אבל הם לא מתאימים לכל הסגנונות של ארונות מטבח. ארונות מטבח עכשוויים יכולים להתנגש עם רצפה רעשנית מדי. אבל, ארונות בסגנון מסורתי וארונות דקורטיביים יכולים לעבוד יפה עם רצפה שהאריחים שלה יוצרים דוגמא כלשהי. שמרו על כך שקנה המידה של גודל וסגנון אריחי הרצפה יתאים לארונות. זה מאפשר את הזרימה ההרמונית מהארונות אל האריחים.