התאמת מוצרי חשמל למטבח

עיצוב מטבח חדש איננו משימה קלה. אם חשבתם שלאחר בחירת סוג המטבח, הצבע, הגודל ומיקום הארונות והמגרות תוכלו לנוח, הרי שכעת נותר לכם לשלב במטבח את מוצרי החשמל הייעודיים לו. בהנחה שכבר הכנתם את נקודות החשמל ואת מערכת החשמל הביתית כך שתעמוד בעומס, להלן מספר טיפים מועילים להשלמת המלאכה בהתאמת מוצרי החשמל למטבח.

שילוב מוצרי החשמל מבחינה הרמונית

רוב האנשים מחפשים אחר מוצרי החשמל בהתאם למספר קריטריונים חשובים כגון הספק, רמת החיסכון באנרגיה וכמובן, הגודל. אלא, שלעיתים רבות אנו מזניחים אלמנט חשוב ביותר והוא צבע המכשירים. צבעם של מכשירי חשמל חייב להשתלב בצורה הרמונית עם הצבעים השולטים במטבח. ולמשל, מטבח כפרי בצבעי העץ המלא, לא ישתלב כהלכה עם מוצרי חשמל בצבע שחור אלא דווקא עם כאלו בצבעים בהירים. מטבח מודרני יותר יכול לשלב בתוכו מוצרי חשמל מנירוסטה בעלי צבע מתכתי כסוף שיעניק מראה הייטקיסטי- חדשני. קחו בחשבון שישנם מוצרי חשמל אשר על חלקם החיצוני ניתן להדביק תוספות בצבעי ארונות המטבח. הדבר נפוץ במיוחד במדיחי כלים.

גודל ופונקציונאליות

ברוב המקרים נגרים ואנשי מקצוע מתכננים מטבחים כך שכל הפתחים יהיו סטנדרטיים. אלא, שהמציאות מראה כי בחנויות השונות ניתן למצוא מכשירי חשמל בגדלים שונים אשר כולם מוגדרים כסטנדרטיים. לכן, חשוב מאוד לבצע מדידה מדויקת של הפתחים הקיימים ולתור אחר מוצר חשמלי מתאים. הדבר נכון לגבי תנורים, מדיחי כלים ובמיוחד בכל הקשור למקררים שכן יש להתאים לא רק את הגודל שלהם אלא גם את צורת הפתיחה (ימין לשמאל, שמאל לימין) והעומק.

עולם שלם מחוץ לבית

לא ניתן לגעת בנושא התאמת מוצרי החשמל למטבח מבלי לגעת בסוג המטבח אשר תופס תאוצה רבה בשנים האחרונות, זהו מטבח חוץ. מדובר על מטבחים שלמים אשר בנויים מחוץ לבית ומהווים למעשה השלמה או תחליף לבישולים המתקיימים בתוך הבית כמו גם שהם מאפשרים שימוש בכלי בישול ומוצרי חשמל אשר אינם מתאפשרים בתוך הבית כגון התקנת גריל גז בנוי, טאבון וכו’. אין ספק כי זהו יתרון עצום בעולם המטבחים אשר נועד להתאים לצרכים של כל לקוח ספציפי בהתאמה אישית מושלמת.