התאמת עיצוב קמין לעיצוב מטבח כחלק מעיצוב הבית

עם המודעות הנוסקת לחשיבות עיצוב הבית בדגש על הפונקציונאליות שבו, יותר ויותר בעלי בתים פרטיים המבקשים לבצע שיפוץ כולל בביתם מודעים ליתרונות השיפוצים הכוללניים והמתקדמים המציעים תפיסה חדשנית של עיצוב: מיקסום הפונקציונאליות במקביל להתייחסות מלאה לאופי העיצוב. השילוב המושלם בין השניים יותר עיצוב מודולארי, מותאם אישית לצרכי הדיירים וכן עומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר ברחבי העולם כולו.

בין ההמצאות הראשונות

קמין העץ הינו בין ההמצאות הראשונות של האלף הקודמת, שעבר לא מעט גלגולים והתפתחויות עד שהגיע למצבו הנוכחי. קמין העץ מאפשר לרבים ליהנות מהסקה טבעית, לא רעילה, חסכונית ואף אקולוגית כאשר היא מבוצעת כהלכה. תודות למגוון עיצובים מרהיבי עין וטכנולוגיות חדשניות, קמיני עץ המשווקים כיום ברשתות הגדולות בארץ ובעולם וכן קמיני הבוטיק המיוצרים בעיצוב אישי על פי בקשה, מזמינים את בעלי הבתים ליהנות מעולם שלם של עיצוב, הסקה ונוחות אישית.

אז והיום

בעבר, שימש קמין עץ גם לחימום והסקה וגם לבישול. כיום, עם מגוון הטכנולוגיות השונות המאפשרות לבשל ולחמם באמצעים חדשניים ובמקביל לעלייה באיכות החיים, קמין עץ הפך למוצר דקורטיבי, משמעותי בתהליך עיצוב מטבחים וחלק אימננטי מכל בית המכבד את עצמו ושואף ליצור תחושת אינטימיות וחמימות מתמדת. קמין עץ ניתן להציב במרכז הסלון או במטבח, בהתאם למבנה הבית ולצורך האישי. בתהליך התאמת קמין עץ לעיצוב הבית חשוב ביותר לשים לב הן להיבטים הטכניים והן להיבטים העיצוביים.

טרם ההתאמה העיצובית של קמין העץ לסגנון הבית יש לשים לב למידות הסלון או החדר בו מעוניינים להציב את הקמין, לבדוק את ההספק הנדרש בהתאם לגודל החדר ולהחליט על שימוש בארובה במקרה ויש צורך. יתרונה של הארובה הוא באפשרות לחמם את הבית בחדרים העליונים בדרכה אל מחוץ לגג. נתונים נוספים אותם חשוב לבדוק בהקשר הטכני של הבית הינם נקודת הוצאת הארובה והתאמת הקמין למיקום המתאים לו ביותר בסלון או בבית בכלל.

סגנון עיצובי

הסגנון העיצובי של קמין עץ יכול להפוך את הבית ליצירת אומנות של ממש. בין מגוון הסגנונות המוצעים כיום ברשתות השונות ובחנויות העיצוב הקטנות יותר ניתן למצוא קמיני עץ בסגנון עתיק העשויים מתכת מחודשת ועיצוב של תחילת האלף, קמינים בסגנון מודרני המותאם לבתים בעיצוב סטנדרטי, קמינים איכותיים המיועדים לבתים מינימליסטיים חדשניים ועוד. בבחירת הקמין רצוי להתייחס לסגנון הכללי שלו ואף לקחת תמונות של הבית לחנות.