חמישה חידושים שכדאי שתכירו לקראת שיפוץ המטבח שלכם

לא רבים מרגישים את זה או מוכנים להודות בזה אבל ההשקעה הגדולה ביותר שלנו בעיצוב הבית מתרכזת לאו דווקא בסלון, לא בחדר השינה ואפילו לא בגינה או במרפסת אלא דווקא במטבח. בעזרת מחשבה יצירתית ומתן דרור לדמיון שלנו אנחנו יכולים לעצב את המטבח באופן מיוחד ויוקרתי וכך גם להפוך את המטבח שלנו לחדר שכל אורח שמגיע ירצה להיכנס אליו וגם להקרין על העיצוב של כל יתר החדרים בבית. בשנים האחרונות נכנסו לרשימת האפשרויות של עיצוב המטבח הרבה מאוד חידושים והרבה מאוד רעיונות שטרם היו לפני, מדובר באופציות שיכולות לשדרג מאוד את המטבח שלנו הן מבחינה פרקטית והן כמובן מבחינת הנראות הכללית של המטבח.

 

סגירה שקטה, ארונות בפתיחה נוחה, אי באמצע המטבח ועוד

חלק מהרשימה של העיצובים החדשים כולל קלאפות, מגירות בעלות סגירה שקטה, הסרת מכשירי חשמל, התקנת מזגן במטבח ואי קטן הכולל כיסאות מסביב באמצע המטבח. הקלאפות הם למעשה ארונות מטבח שלא נפתחים בצורה רגילה כמו שהכרנו עד היום אלא נפתחים כלפי מעלה ונסגרים בצורה קלה ונוחה על ידי נגיעה קלה. הארונות האלו לא רק הופכים את עיצוב המטבח להרבה יותר יפה אלא גם הופכים את החיים שלנו להרבה יותר קלים ופשוטים.

חידוש נוסף שנכנס לחיינו הן הטריקות או הסגירות השקטות של המגירות ומי שטרם נחשף למגירות המטבח שנסגרות בצורה הזו לא יוכל להבין עד כמה מדובר על המצאה גאונית ונוחה. כאשר אתם בוחרים במגירה עם טריקה שקטה אתם למעשה יכולים לסגור את המגירה בכל הכוח אבל שנייה לפני שהיא אכן נסגרת המנגנון עוצר את הסגירה ומבצע את אותה בצורה שלווה ושקטה.

עוד חידוש שנכנס לחיינו בשנים האחרונות ולאט לאט הופך להיות חלק בלתי נפרד מכל מטבח בישראל הוא האי באמצע החדר שמאפשר לנו לסעוד את ארוחות הבוקר, הצהריים והערב במטבח עצמו ובלי להצטופף או להרגיש שלא בנוח. האי גם מאפשר לנו להניח עליו כל מיני פריטים ומכשירי חשמל שפוגעים בעיצוב המטבח במידה ונניח אותם על השיש וכמובן שמעבר לנוחות בהוספת האי, העיצוב פשוט משתנה מקצה לקצה וכל מטבח עם אי פשוט הופך למטבח מדהים..

גם האופציה של הסתרת מוצרי החשמל על ידי ארונות מיוחדים ומגירות מיוחדת זה חידוש מעניין מאוד שכן עיצוב המטבח משתדרג מאוד כאשר המיקרוגל, הטוסטר או בר המים אינו חשוף לכולם. באופן טבעי, כאשר כל מכשירי החשמל האלו מכוסים ולא חשופים על השיש הם גם נשמרים בצורה טובה יותר ואתם יכולים ליהנות מהם לאורך יותר זמן.

רשימת החידושים ארוכה הרבה יותר, אלו רק דוגמאות לאפשרויות שעומדות בפניכם כיצד לחדש את החדר החשוב ביותר אולי בבית. לרשימה הזו אפשר להוסיף גם התקנת מזגן במטבח שבעבר פחות הייתה נהוגה והיום כבר ישראלים רבים משלבים אפילו מזגן במטבח. אם אתם מחפשים טכנאי מזגנים מומלץ לבדוק היטב טרם הבחירה במי אתם בוחרים ולבחור איש מקצוע אמין ומקצועי.