טיפים בעיצוב במטבח

אם אתם קונים בית חדש או משפצים את הבית הנוכחי, הרי שעיצוב המטבח יהיה לרוב אחד הנדבכים החשובים, המורכבים והיקרים בבית. יחד עם זאת, לא אחת קורה שבעלי בתים יוצאים מתוסכלים ובלתי מרוצים מעבודות השיפוץ והעיצוב של המטבח. על פי ניסיוני כמעצב פנים, ניתן היה למנוע את מפח הנפש באמצעות ידע ותכנון מוקדם, וכן מספר עצות וטיפים מקצועיים טובים. לכן, אני מביא לפניכם מספר טיפים שיסייעו לכם ביצירת מטבח חדש, פרקטי ומרהיב בעיצובו.

לנצל נכון את החלל

ניצול נכון של חלל המטבח תורם רבות ליצירת סביבה מרווחת ויעילה, וכמו כן משפיע על חזותו האסטטית של המטבח. הווה אומר, שנדרש תכנון מקדים של מיקום המכשירים, הרהיטים והפריטים הגדולים במטבח, הן כגופים נפרדים והן כמכלול. זאת, מבלי שיוותרו חללים מתים ובלתי מנוצלים המהווים גם נקודות להצטברות אבק ולכלוך. כמו כן, זכרו שמעצב פנים טוב יוודא כי מיקום פרטי המטבח ייצור מרחב הומוגני, זורם, מרשים ואחיד.

פרקטיות ויעילות מעל הכול

מלבד החלומות על סגנון פרובאנס או מודרני, המטבח נדרש בראש ובראשונה להיות חלל נוח ופרקטי לבישול, שטיפת כלים ואחסון, וכמקום התכנסות ואכילה של בני הבית. על מנת ליצור חלל יעיל שכזה כדאי לדמיין לבד או בכוחות משותפים תרחישי התנהלות ממוצעים במטבח, בהתאם להרגלי החיים והעבודה שלכם. כך תוכלו ליצור מטבח מאורגן באופן יעיל והגיוני, בו כל דבר מצוי בהישג יד ללא צורך בהתרוצצויות מיותרות. באופן כללי, תכנון חלל המטבח מורכב מקרבה בין שלושה רכיבים בסיסיים – כיור, מקרר וכיריים.

אחסון פרטי המטבח

המטבח משמש בין היתר גם כחלל אחסון גדול עבור כלי אוכל, מזון ומוצרים נוספים. לכן, בעת התכנון חשוב לבדוק שבמטבח החדש יהיה מקום לאחסון כל הפריטים באופן נוח ויעיל. כמו כן, חשוב לתכנן ולעצב את מיקום, גודל וצורת מקומות האחסון השונים. לדוגמא, מדף תבלינים ליד הכיריים וארונית לסירים מתחתיהם, מגירה לספלי קפה ומדף למוצריו ליד הקומקום החשמלי או מכונת האספרסו, מדיח כלים ליד ברזי מטבח והכיור, ואילו כלי אוכל לאירועים מיוחדים עדיף למקם במקומות פחות נגישים בארונות המטבח. יש לציין כי מבחינת ניצול נכון של החלל, מגרות מספקות שטח אחסון גדול ויעיל יותר מאשר מדפים.

בחירת והתאמת צבעים וסגנון המטבח

על מנת ליצור מראה וגוונים אחידים ומרשימים במטבח, אני ממליץ לכם שלא לרכוש בבת אחת את כל הפריטים. למעשה, עדיף להתחיל בפריט אחד אשר סגנונו וצבעיו יובילו אל הפריט הבא, כשבדרך כלל מתחילים מחלקיו התחתונים של המטבח, בבחירת ריצוף שישפיע על גוון הארונות אך עדיין יקנה מרחב בחירה גדול. לאחר בחירת הארונות אפשר לעבור אל השיש, אריחי הקרמיקה ושאר הפריטים הקטנים, כמו ברזים וכיורים, ולסיים בבחירת הגוון לקירות המטבח.