טיפים לבחירת דלתות, ארונות ומטבח לבית מעץ

בשנים האחרונות בתי עץ הפכו להיות יותר ויותר פופולריים, גם במחוזותינו. אם בית מעץ זו גם הבחירה שלכם, לפניכם כמה טיפים שיעזרו לכם לרהט אותו.

אחד הפרמטרים שישפיעו על ההרגשה שלנו בתוך הבית הוא חומרי הגלם בהם בחרנו לבנייתו ועיצובו וכאשר בית מעץ עומד על הפרק, חשוב שהעיצוב יהיה כמה שיותר נכון. הבית הוא מבצרו של האדם. זה המקום אליו מגיע לאחר יום עבודה, בו מבלה את שעות הפנאי, נרגע ומעביר זמן איכות עם חברים ובני משפחה. וכדי שתוכלו ליישם זאת בביתכם שלכם, ריכזנו עבורכם כמה טיפים לעיצוב בית מעץ.

בחירת דלתות

דלת הבית הנה בעלת חשיבות, שכן היא הדבר הראשון שרואים כאשר מגיעים לבית. היא יוצרת את הרושם הראשוני והיא גם מעידה על סגנונו של הבית בפנים. לכן, עליכם לבחור בדלת אשר מתאימה לסגנון הכללי. ישנם סוגים שונים של בתים מעץ, חלקם מודרניים, אחרים יותר מסורתיים ולכן על הדלת להתכתב עם הסגנון השולט. למרות שלא פעם דלת מעץ תהיה הבחירה הטבעית, כאשר מדובר בבית ישן כפרי ועתיק, ניתן גם לבחור דלת בעלת מוטיבים ואלמנטים וינטז’יים, וכאן דווקא דלת ברזל תהיה הבחירה הנכונה. לעומת זאת, במידה והבית מודרני, ניתן בהחלט לבחור בדלת פלדה מעוצבת ועמידה.

בחירת ארונות

בבית מעץ מומלץ לכלול גם ארונות מעץ אשר ישתלבו עם האווירה הכללית. אולם היות ומדובר בחומר טבעי ובעל נוכחות גבוהה בבית, חשוב לבחור בעץ עמיד ואיכותי אשר יחזיק מעמד לאורך השנים ולא ידרוש מכם תחזוקה רבה. כאן נכנסים גם ציפויים שונים לתמונה, אשר בעזרתם ניתן להשיג מידת עמידות גבוהה יותר, להרחיק מזיקים מפריטי העץ השונים ולבחור באביזרי פרזול איכותיים ועמידים. יש לציין כי מלבד העיצוב נטו, על הארונות גם לכלול שטח אחסון נרחב ויעיל העונה על צרכיה של המשפחה.

בחירת המטבח

כיום ישנו היצע נרחב של מטבחים, בטווח רחב של מחירים ובהתאמה מלאה לדרישות ולצרכים שלכם. את המטבחים ניתן להתאים לכל חלל ובכל סדר גודל והם מגיעים בשלל עיצובים ודגמים. ברוב המקרים, לבית עץ כפרי יתאים מטבח בסגנון דומה, המשלב חומרי גלם כמה שיותר טבעיים. אולם כמובן, שהכל נתון לשיקול דעתכם ולטעמכם האישי וניתן בהחלט לשלב בבית מעץ גם מטבח מודרני וחדשני. ככלל, מומלץ שלא להתפשר על שטחי אחסון נרחבים, על ניצול נכון של החלל, על שילוב פתרונות מתקדמים ועל הפונקציונליות של המטבח.

בתי עץ עשויים מעץ, מטבע הדברים, אולם אל תתנו לכך להגביל אתכם. באפשרותכם לבחור בעיצוב פנים התואם את הטעם האישי והסגנון שלכם, תוך שמתייחסים לחומרי הגלם הנבחרים.