טיפים לבחירת דלתות פנים

אפשר למצוא כיום מבחר של דלתות פנים, בעיצובים שונים, בסגנונות שונים וגם מחומרים שונים. דלתות הפנים, שכבר מזמן משמשות כאלמנט עיצובי לכל דבר, יכולות ליצור אווירה מיוחדת בבית ולהשלים את האלמנטים האחרים שבו. אם אתם מעוניינים לשלב בבית דלתות פנים, בין אם במסגרת שיפוץ הבית או בעקבות בניית בית חדש, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את דלת הפנים הנכונה:

  1. פנייה לחברה המתמחה בתחום – לפני שבוחרים את דלתות הפנים לבית, חשוב לפנות, תחילה אל חברה להתקנת דלתות פנים מעוצבות, המתמחה בתחום. חברה, המתמחה בתחום תוכל להציע לכם פתרונות ברמה גבוהה, דלתות איכותיות וגם מגוון רחב מאד של אפשרויות. חברה כזו גם תהיה כתובת שאפשר לפנות אליה בכל בעיה וכתובת שבה ניתן לקבל את המענה המתאים בעת הצורך.
  2. התייחסות לחומרים מהם עשויות הדלתות – כאמור, ישנם סוגים שונים של דלתות. ישנן דלתות זכוכית, ישנן דלתות העשויות מעץ וגם דלתות המשלבות בין כמה חומרים שונים. אפשר למצוא בשוק כיום דלתות עם ציפוי למינציה וגם דלתות עם ציפוי פורניר. בעוד שציפוי למינציה עשוי להיות זול יותר, ציפוי פורניר נחשב לאיכותי יותר וגם קל לתיקון במידה וזה נדרש. מסיבה זו דלתות כזו עשויה להיות יותר יקרה, אם כי במקרים רבים מדובר בהשקעה משתלמת ונכונה.
  3. המנגנונים הקיימים בדלת – דלתות הפנים של היום הן דלתות איכותיות מאד. אפשר למצוא בהן מנגנוני נעילה מתקדמים במיוחד, המשלבים טכנולוגיות שונות. חשוב לבדוק באיזה מנגנון מדובר, האם הוא מאפשר לדלת להיסגר בשקט והאם ועד כמה הוא אכן איכותי ועמיד. מומלץ במקרים כאלה להתייעץ עם צוות המקום כדי לבחון את הסוגים השונים הקיימים.
  4. עיצוב הדלת – מכיוון שלדלת הפנים ישנו תפקיד חשוב ביצירת האווירה והסגנון בבית, כדאי להתייחס גם אל גוון הצבע שלה והאופן שבו היא מעוצבת. במידה והסגנון העיצובי השולט בבית הוא מודרני, כדאי לבחור דלתות פנים המעוצבות בסגנון זהה. במידה והסגנון השולט הוא כפרי, כדאי לבחור דלת כפרית, דלת מעץ או מציפוי דמוי עץ. בכל מקרה, מומלץ לבחור עיצוב שיכול להתאים לכמה שיותר סגנונות, כזה שבמידה ותחליטו בעתיד לשנות את עיצוב הבית, יוכל להתאים למראה החדש.

סקר שוק – זהו אולי הטיפ החשוב מכל. לפני שבוחרים את דלתות הפנים, מומלץ להשוות בין כמה אפשרויות שונות ולא למהר לקבל את ההחלטה. לא נוהגים להחליף דלתות פנים בתדירות גבוהה ולכן חשוב לבצע את ההחלטה תוך התייחסות לכל הפרמטרים החשובים.