טיפים לבחירת ידיות מעוצבות למטבח

ידיות למטבח

מי שרוצה לבחור את המטבח המושלם צריך להתרכז בדברים הקטנים ולא רק בדברים הגדולים, כי הם אלו שעושים את ההבדלים הגדולים. ידיות למטבח יכולות להישמע לכם כמו אלמנט קטן ולא שוב אך למעשה הן יכולות להיות הגורם המכריע לא רק בעיצוב אלא גם בנוחות.

למה הידית כל כך חשובה?

יש הרבה אנשים שמזלזלים בבחירות הקטנות ביותר ולמעשה בסוף הם עלולים לגלות שאלו היו בחירות מכריעות. הידיות בארון במטבח היא בדיוק אחד מהדברים הקטנים האלו שיכולים להשפיע בגדול ולכן צריך להבין קודם כל למה הן כל כך חשובות. כל ידית יכולה להתאים לרהיט אחר ולא תמיד הידיות, גם בצבע, גם בגודל וגם בצורה, משתלבות היטב עם העיצוב. יהיה קצת מוזר לראות ארון לבן כשבכל מגירה יש ידית זהובה כאשר שאר הרהיטים מכילים ידית בצבע כסף. זו רק אחת הדוגמאות שיכולות להרוס לכם את ההרמוניה במטבח וזה הזמן להבין מה זה ידית מעוצבת.

שדרוג המגירות וארונות המטבח

  • כשאתם בוחרים ידית למטבח אתם חייבים לבחור אותם בהתאמה. אמנם יש סיכוי טוב שלא תרכשו את כל הרהיטים למטבח מאותו המקום, למרות שלפעולה הזו יש יתרונות רבים, ולמעשה ההתאמה לא תהיה מסובכת כמו שאתם חושבים. חשוב לשים לב לגוון ולצורה, כאשר הם צריכים לכל הפחות להזכיר זה את זה. בחלק מהמקרים הקיצוניים תוכלו גם לפרק את הידית של הרהיט ולהתקין חדשות אם רק תוכלו להשיג את אלו שמתאימות.
  • אל תחשבו רק על העיצוב, תחשבו גם על הנוחות. בסופו של דבר הן נועדו שימשכו אותן ויפתחו מגירה או דלת כלשהי של ארון. אם הן יהיו מעוצבות זה טוב ויפה אך אם הן לא יהיו נוחות אתם פשוט תסבלו מכל רגע. תבחרו ידית רחבה מספיק כדי שיהיה לכם נוח לתפוס. זה נשמע כמו משימה די ברורה אבל אנשים לפעמים בוחרים עיצובים מאוד לא נכון וידיות שיכולות אפילו לשרוט אותם או לגרום להם לכאבים באצבעות.
  • אם יש מוצר שאתם מושכים אותו כל חייו אז הוא צריך להיות חזק. יש לא מעט יצרני רהיטים ברחבי העולם שמייצרים את הידית מעוצבת לאין שיעור אך היא חלשה ויכולה להישבר או שהחומרים שלה ממש לא איכותיים. שימו לב שאתם קונים ידיות איכותיות דבר שגם יכול להעיד על כל הרהיט.

ידיות תמיד אפשר לעצב

אנשים רבים לא שמים לב לדקויות הכי קטנות בעיצוב הבית אך יש כאלו שזה מאוד מפריע להם. קחו בחשבון שגם אם לא תמצאו את הידית המושלמת תמיד תוכלו לחפש אותה במקומות אחרים בלי להתפשר על רהיט מסוים. יש לא מעט בתי מלאכה שמפרזלים רהיטים וחדרים שלמים בבית והם יכולים לסייע לכם במציאת הידית הנכונה כולל התקנה מקצועית.