טיפים לבחירת שיש למטבח

אלו טיפים יש לתת בעת בחירת השיש למטבח? האין מדובר במשטח הדורש עבודה, חיתוך ובישול? מה כבר יש או ניתן ללמוד או לייעץ בנושא. רבים שוגים והולכים אך ורק על כל הקשור לפן העיצובי, טעות שלא יכולה להיות חמורה ממנה, במיוחד עם המטבח משמש אתכם באופן יום יומי. השיש הוא אחד הנקודות המשמעותיות ביותר באזור המטבח במיוחד לבשלנים שביניכם.

היכולת להיתקל באיש מקצועי שלא ידע לתת לכם את נקודות השוני בין משטח עבודה כזה או אחר הן ברמה העיצובית והן ברמה השימושית בכל הקשור למשתנים והמאפיינים השונים גדולה במיוחד, עקב חוסר ההתמקצעות הקיימת בענף זה באולמות תצוגה רבים. ולכן אנחנו כאן,על מנת לתת לכם את כל המידע הדרוש לפני בחירת השיש שלכם.

האם הלבן הוא השחור החדש? פירורים, אויבה של כל אישה

אחד הפרטים שחשוב מאוד לשים עליהם דגש בעת בחירת שיש למטבח, הוא גוון השיש. באם אתם חוטפים צמרמורת קשה עם כל לכלוך או נקודה קטנה של כתם על השיש, מומלץ ללכת דווקא על הגוונים הבהירים יותר. רבים מעדיפים את הגוונים הכהים מבחינת העיצוב היפה, אשר נראה יוקרתי ועשיר יותר, אבל לא ירחק היום בו חולי הניקיון שביניכם ימצאו את עצמם סורקים כל פינה בשיש ומנקים שביבים ושאריות של לכלוך ו/או פירורים.

שיש בגוונים כמו אפרפר או אפילו אבן קיסר המגיעה בעיצוב ייחודי על פני אבני שיש רבים, מאפשרת עיצובים גמישים יותר ומתחלפים מאחר שעשויה מאבן קוורץ ומאופיינת בעיצוב “מקושקש יותר” המטשטשת סימני לכלוך וכתמים.

שיש שאין לאף אחד – שיש גרניט מעוצב

שיש גרניט, הוא בין המשטחים הייחודיים והאהובים ביותר לחובבי העיצוב הייחודי וזאת מאחר שלא ניתן למצוא לוח גרניט הדומה למשנהו. אם אתם רוצים ששלכם יהיה שונה, שיש גרניט למטבח הוא השיש שלכם. בנוסף השיש אינו צובר לכלוך ונחשב לעמיד במיוחד בפני כתמים ושריטות, יחד עם זאת, פרט שחשוב מאוד לדעת הוא שהשיש מחייב זהירות יתרה מאחר והוא שביר יחסית למשטחי שיש אחרי. שיש זה רצוי להזמין בגוונים כהים, מאחר והלוחות הבהירים של הגרניט נחשבים לשבירים ועמידים פחות, שיש שאינו חלק ועשוי לצבור חריצים ונקבוביות עם הזמן מסיבת רגישותו.

המיתוסים על שיש אבן קיסר וניפוצם…

על אף ששיש אבן הקיסר נחשבת לאחד המשטחים הנפוצים והמוכרים ביותר והטענה שהוא חזק ועמיד היא אינה נכונה דווקא. שיש אבן הקיסר הוא בין המשטחים המעוצבים והאהובים ביותר מבחינת הסגנון והמראה אבל זקוק ליחס רגיש במיוחד. שיש אבן הקיסר רגיש לשריטות, לכן, רצוי להימנע מחיתוך ישיר של ירקות עליו והנחת סירים חמים באופן ישיר. זהו שיש הצובר כתמים באופן מהיר יחסית ועשוי להישבר בעת המגע עם סיר חם. שיש אבן הקיסר הוא בעל עיצוב יוקרתי במיוחד אך מאופיין גם במאפיינים ההופכים אותו לרגישים לשריטות וטמפרטורות חמות- על כן, יש להתייחס אליו בהתאם…

שיש חברון – היתרון הזול והיציב

הפתרון הזול מבחינת משטחי שיש למטבח הוא שיש החברון המוכר פחות בקרב הלקוחות הפרטיים אך מוכר בקרב אדריכלים ומעצבי פנים רבים. שיש החברון הוא משטח זול ביחס למשטחי השיש האחרים ובנוסף גם לשיש עמיד במיוחד ובעל בלאי ארוך יחסית.

טיפ: יש לבצע ליטוש לשיש זה מאחר שעשוי לצבור כתמים לאחר זמן מה.