טיפים לעיצוב מטבחים קטנים

המציאות היום מאלצת אותנו לפעמים לגור בדירות שתוכננו לפני עשרות שנים, ולכן החלוקה בין החדרים עשויה להיות בעייתית, ודווקא המטבח הוא אחד החדרים הנפוצים שסובלים מן הבעיה הזו. לכן, אם אתם מתכננים דירה חדשה על שטח מצומצם או מתכננים לשפץ מטבח ישן שהשטח שלו לא גדול, אתם צריכים לחשוב איך לעשות זאת כך שהמטבח יהיה כמה שיותר קומפקטי, אבל עדיין פרקטי מספיק הן לבישול והן לאחסון של מוצרי מזון ואביזרים שונים.

הפרד וצבע

אמנם אי אפשר להגדיל את המטבח פיזית, אבל בהחלט אפשר לתחום אותו גם אם הוא מחובר לסלון. לדוגמה, אפשר לצבוע אותו בצבע מעט שונה או להחליף את המרצפות. הצבעים המתאימים ביותר הם צבעים בהירים ניטרליים. אם רוצים בכל זאת להכניס צבע נועז מעט יותר, אפשר לעשות זאת בצורה צנועה, כמו למשל על ידי הכנסת כיסאות צבעוניים, כאשר הצבע שלהם עדיין יהיה מאותה משפחה של הצבע השולט

לגבי התאורה, אם הדבר אפשרי, רצוי להשתמש בתאורה שקועה בקירות. הגוון המתאים ביותר למטבחים קטנים הוא גוון אור טבעי, במיוחד אם הזווית של המטבח לא מכניסה הרבה אור מבחוץ. כמו כן, רצוי להוציא את כל מנורות הפלורסנט ולהחליף אותן בנורות חסכוניות תואמות.

יותר זה באמת יותר

כמעט בכל מטבח גדול היום תוכלו למצוא אי מרכזי המשמש כפינת אכילה בזמן ארוחות משותפות או אירוח, אבל מסתבר שהצבת אי דווקא במטבח קטן יכולה להועיל מאוד. הסיבה הפשוטה לכך היא שבזמן שלא אוכלים ליד האי, אפשר להשתמש בו לצרכי בישול כמו לדוגמה ערבוב או סידור של מוצרי הבישול. אם אין מספיק מרווח בין האי לקירות, ניתן להצמיד אותו לאחד מהם וכך ליצור למעשה חצי אי.

אחסון חכם

כמו שאפשר לנחש, מטבח קטן חייב להשתמש באחסון קומפקטי וחכם. היום יש בשוק הרבה מוצרים קומפקטיים בכל גזרות המחירים, כך שאפשר לאחסן אותם בארונות קטנים יחסית ולא חייבים למקם אותם על השיש כאשר לא משתמשים בהם באופן יום יומי. אפילו מקררים ומיקרוגלים היום מגיעים באריזות קומפקטיות ולכן הם יכולים להיות שקועים בלי לתפוס הרבה נפח על גבי הרצפה או השיש.

גם כיריים חשמליות ומעוצבות יכולות לחסוך לא מעט מקום. עם זאת, הן לא מתאימות לכל סוגי הבשלנים למרות שהן עמידות יותר.

עבור אחסון צלחות, כוסות וכלי בישול או אכילה אחרים, מדפים עליונים שאפשר להגיע אליהם בהרמת יד הם פתרון מצוין, כל עוד הם עמוקים מספיק. אם יש פריטים שבירים ויקרים במיוחד, אפשר לתחום את המדפים במסגרת ובגליל עץ אופקי שיאפשר לשלוף אותם ללא חשש.

עוד דרך לחסוך במקום היא באמצעות ווים, עליהם ניתן לאחסן כוסות, כלי ששת ואפילו סירים המותאמים לתלייה (“סירי חליבה”).

לטיפים נוספים והשראה לעיצוב מטבח קטן, היכנסו לאתר דן דיזיין סנטר >>