טיפים לעיצוב מטבח בבית עץ

בתי עץ נחשבים לפופולריים כיום בשל המראה הכפרי המדהים והמרהיב ביופיו ובזכות היתרונות הרבים כמו עלות הבנייה, שימוש בחומרי בנייה ירוקה וכן הלאה. העץ הוא חומר טבעי ועמיד, הוא מבודד היטב וניתן לעצב באמצעותו בית קסום ומלא אווירה ייחודית. השימוש בחומרי בנייה כמו עץ מקרב את הטבע לסביבת המגורים ומעניק אווירה חמה וביתית נפלאה. כאשר מתכננים מטבח לבית העשוי מעץ, מומלץ לפנות לחברה מקצועית המתמחה בכך, מאחר שיש להתאים את המטבח לעיצוב הכללי במבנה תוך התאמת פתרונות ייעודיים לסביבה רטובה ולצורכי האחסון, הבישול והאירוח של הלקוח.

מטבח פרקטי, מרווח ונוח

לאחר בניית בית מעץ יש לרכוש גם מטבח מותאם לקונספט העיצוב ולשימוש הנרחב בעץ. יש לתכנן מראש היכן מציבים את הכיור כדי להכין את התשתיות הנדרשות למטבח, וכמו כן יש לתכנן היטב את גודל משטחי העבודה, את התאורה, את מיקום מוצרי החשמל הגדולים בדגש על בטיחות, לדוגמה – תנור אפייה הפולט חום רב, כיריים הפועלות על גז וכדומה. לאחר שהבית מוכן ועומד על תילו, יש להשלים את עבודות ההתקנה של המטבח החדש, בהתאמה לצורכי הלקוח. חשוב כי המטבח יהיה פרקטי, מרווח, מואר ונוח. לכל משפחה יש הרגלי בישול ואירוח משלה, וחשוב לזכור כי המטבח הביתי מהווה כיום את לבו הפועם של הבית. לכן, מעבר לגודל, יש לדאוג גם לפתרונות אחסון נוחים כדי לשמור על סדר ועל ארגון וליהנות ממטבח שימושי ונעים.

טיפים לעיצוב המטבח בבית מעץ

בית מעץ מציע אווירה כפרית נעימה וחמימה, לכן ניתן לעצב את המטבח בסגנון דומה ולבחור במטבח כפרי עם ארונות איכותיים מעץ, עם משטחי עבודה משולבים משיש, ממתכת ומעץ וכדומה. עם זאת, לעתים כדאי לבחור דווקא במטבח בעיצוב מודרני כדי לשבור את המראה וליהנות ממטבח בעל קווים ישרים ונקיים ומעיצוב אלגנטי, מקורי וייחודי.

לאחר בחירת העיצוב של המטבח יש להחליט מהו גודל משטחי העבודה, מה המרחק בין הכיריים לתנור האפייה, למקרר ולכיור, וחשוב לדאוג לאיטום יעיל של קירות העץ – אפשר באמצעות חיפויי זכוכית או חיפויי קירות מאבן טבעית המשתלבים היטב בעץ. כמו כן, מומלץ לבחור בצבעים ניטרליים המספקים אווירה נעימה ומרגיעה במטבח.

חשוב לדאוג לתאורה יעילה במטבחי עץ, מאחר שחומר הגלם סופג את האור ועשויים לסבול מתאורה שאינה מספקת ושאינה נוחה לבישול ולאפייה. במטבח בבית מעץ כדאי להקפיד על מדפים פתוחים עליהם ניתן להניח צנצנות וקופסאות אחסון התורמות לעיצוב מרהיב ולאווירה ביתית חמימה. מדפי אחסון תופסים פחות מרחב, ולכן מתאימים במיוחד למטבחים קומפקטיים.

מומלץ לעצב מטבח פתוח בבית מעץ כדי ליהנות מתחושת מרחב, ובבית גדול כדאי לשלב אי במטבח, המשמש גם לאירוח ולישיבה נוחה וגם לצורכי אחסון כלים ומוצרי מזון וכמשטח עבודה נוסף. דלפק ישתלב באופן מושלם במטבח בבית מעץ, כדי לשבור את גוון העץ אפשר לבחור בדלפק עם כסאות בר לבנים.

לסיכום, בית עץ עשוי להיות השקעת נדל”ן משתלמת במיוחד בימים בהם המחירים בשוק הנדל”ן רק הולכים ועולים. עם זאת, במידה וכבר מקבלים את ההחלטה לבנות בית מעץ, חשוב לא לחסוך בעיצוב המטבח שלו בפרט ובעיצובו הכולל בכלל.