טיפים לעיצוב מטבח

במידה ואתם מתכננים שיפוץ מסיבי של המטבח או בונים את הבית החדש שלכם, רוב הסיכויים שאתם מעוניינים לקבל כמה עצות בנוגע לחדר החשוב ביותר בבית. כיום מעצבי הפנים בישראל מקדישים חשיבות רבה לעיצוב המטבח כיוון שבניגוד לעבר הלא כל כך רחוק, המטבח כבר לא מהווה חדר עבודה ותו לא. המטבח המודרני מאופיין באווירה נעימה ומזמינה ובמרחב גדול שמאפשר אכילה משותפת או שהייה בו סתם בשביל הכיף (לקרוא עיתון, לשתות קפה או סתם לדבר).

אתם מבשלים הכי טוב כשנוח לכם

הדבר הכי חשוב שיש לתת עליו את הדעת כאשר באים לעצב מטבח הוא אלמנט הנוחות. גם אם המטבח מעוצב לעילא ולעילא והמראה שלו שובה לב ועין, הרי שלא מדובר על מטבח מוצלח במידה והוא לא מאפשר לבשל בכיף ובנוחות. אי לכך, לפני שניגשים למלאכה חשוב לרשום בדיוק מה הדרישות שלכם מהמטבח, תוך שימת דגש על חללי אכסון, מיקום הפח, המקרר, התנור והכיריים, מספר וגובה משטחי העבודה, השימושים השגרתיים שלכם במטבח (בישול בלבד או בישול וישיבה) ועוד.

התאמה לשאר חלקי הבית

על מנת שלא ליצור ניגודיות גדולה מדי בין סגנון העיצוב של המטבח לסגנון העיצוב הכללי השולט בבית, ישנה חשיבות גדולה להתאמה בין השניים. מטבחים בסגנון פרובנס למשל הם מטבחים נפלאים שמאופיינים בפרקטיות מצוינת ובמראה כפרי, חם ומזמין, אך מטבחים אלו לא באמת מתאימים לבית שמעוצב בסגנון מודרני. זהו הדין גם לגבי מטבחים מודרניים בסגנון תעשייתי הממוקמים בבתים שמעוצבים בסגנון כפרי.

לא תמיד צריך לשבור קירות

במידה ואתם רוצים לעשות שינוי במטבח אבל לא מתחשק לכם להשקיע במהפך רציני מאות אלפי שקלים, לשבור קירות ולשנות כליל את חלוקת החלל, דעו כי על ידי שינויים הקלים שבקלים ניתן לערוך למטבח שלכם מתיחת פנים לתפארת. שינויים כאלו יכולים להיות למשל החלפת הידיות במגירות המטבח או צביעת הדלתות של הארונות בלבד. מדהים מה שינוי קטן יכול לחולל למראה הכללי של המטבח שלכם.

רחרחו מסביב

נהוג לומר שמעצבים טובים מעתיקים ומעצבים גדולים גונבים. אל תהססו לשאוב רעיונות ממטבחים אחרים וליישם אותם במטבח הפרטי שלכם. פקחו עיניים ושימו לב מה מוצא חן בעיניכם במטבחים בדירות של חברים ובני משפחה, רכשו מגזין עם תמונות של מטבחים מעוצבים ולקטו אלמנטים המוצאים חן בעיניכם. בסופו של דבר תרכיבו צעד אחר צעד את המטבח המושלם שלכם.