טיפים לפירוק והרכבה של המטבח בעת מעבר דירה

כשמתכננים, מעצבים ומקימים מטבחים, רוצים מטבע הדברים שהם יעמדו על תילם שנים ארוכות. אבל מה אם עוברים דירה באמצע? בניגוד למה שאנשים רבים חושבים, ממש לא חייבים במקרה של מעבר דירה להשאיר את המטבח מאחור, ובכך לגרום להשקעה הכספית העצומה לרדת לטמיון. יש מספר כללים שאם מקפידים עליהם, ניתן להעביר את המטבח לכתובת החדשה ביתר קלות. אספנו עבורכם מספר טיפים שיאפשרו לכם לסמן “וי” על המשימה הלא כל כך פשוטה הזו.

פירוק, הרכבה ומה שביניהם

כאשר המטבח עומד במקום כבר שנים ארוכות, רבים מאיתנו שוכחים שהוא למעשה אינו מהווה מקשה אחת. כל מטבח מורכב ממדפים, ממגירות, מדלתות, ממסילות וכן הלאה. בנוסף לכך, יש במטבח הממוצע משטחים שונים שעלינו להעביר גם כן, דוגמת משטחי השיש. המשמעות הישירה של הדבר היא שניתן, ואף חובה, לפרק את המטבח לפני שחושבים להעביר אותו. חשוב לזכור בנקודה הזו שמדובר במשימה שאינה פשוטה לאדם הממוצע, כך שאין זו הפתעה שרבים בוחרים להיעזר לשם כך בשירותים של אנשי מקצוע – אלה יכולים להיות אנשי חברת ההובלה, נגרים או מומחים אחרים.

בכל מקרה, חשוב מאוד שהפירוק, שההרכבה ושההובלה של המטבח יתבצעו במלוא הזהירות. אין כאן מקום לטעויות. כל אחד מהרכיבים של המטבח עלול להיפגע, להינזק, להישבר, להישרט או להתעקם (על פי סוג חומר הגלם). פגיעה שכזו עלולה להביא להוצאות כלכליות שהן הכל חוץ מפשוטות – חשבו למשל על המקרה של מטבחי יוקרה, ועל העלות הגבוהה של כל אחד מהחלקים המרכיבים אותם. נזק למטבח עלול לא רק לפגוע במראה שלו, שחייב להיות ללא דופי תמיד, אלא גם בפן הפונקציונלי של המטבח. במקרים החמורים הוא יהפוך להיות חסר שימוש לחלוטין.

דגש חשוב אחר הוא על סדר ועל ארגון. אתם צריכים לדעת בדיוק מה פירקתם מהיכן, ואיך הפרטים אמורים להתחבר בבית החדש. אם יש לכם תוכניות של המטבח, זה הזמן להוציא אותם. במהלך האריזה של חלקי המטבח חשוב לסמן כל ארגז, משטח או חלק, כך שתדעו מה התפקיד שלו ולמה הוא מיועד. ניתן גם לצלם את המטבח ואת רכיביו השונים, כדי להקטין עוד יותר את הסיכוי לטעויות.

חשיבות האריזה הנכונה

הובלות בטוחות של מטבחים חייבות להתבצע תוך ירידה לפרטים הקטנים ביותר של המטבח, שהחשיבות שלהם היא מכרעת. סביר להניח שתרצו להעביר אתכם חלק ניכר מכלי המטבח, ממכשירי החשמל ומיתר הפריטים שמרכיבים את המטבח. זו הסיבה שבעטיה אתם צריכים לעבור על תכולת המטבח, מ-א’ ועד ת’, לפנות את מה שאתם רוצים שישמש אתכם גם בכתובת החדשה ולמקם הכל בארגזים ייעודיים.

מכיוון שיש כאן לא מעט פריטים רגישים מאד, חשוב להקפיד על אריזה נאותה: לעטוף היטב את המוצרים השבירים (כלי אוכל, לדוגמא), לא להעמיס יותר מדי פריטים בארגז אחד וכן הלאה. אם אינכם יודעים היכן ואיך להתחיל, תוכלו להיעזר בחברות ההובלה – חלק מהן מציעות שירות של אריזת פריטים טרם ההובלה עצמה.