יתרונות ארונות קיר

אחד הרהיטים החשובים ביותר בכל בית, אם לא החשוב מכולם, הוא הארון. זהו לא רק פריט בעל שימוש מרכזי בהחלט – אחסון בגדים ופריטים אחרים – אלא גם כזה שיכול לשפר את מראה הבית במספר דרגות. עם זאת, עקב העובדה שיש לא מעט סוגים של ארונות, בחירה של ארון אינה דבר של מה בכך.

אחד הסוגים הפופואלריים ביותר של ארונות כיום הוא ארונות הקיר, שכנובע משמם – יוצמדו לאחד מקירות הבית. מהן המעלות של ארונות אלה?

יתרון מרכזי: חיסכון במקום

בעיני רבים, אחד היתרונות המהותיים ביותר של ארונות קיר נוגע לחיסכון העצום במקום שהם מאפשרים, ולו עקב ההצמדה שלהם לקיר. בנוסף על כך, מכיוון שארונות הקיר מיסודם הם ארונות הזזה, גם בעת פתיחתם ניתן לשמור על חלל החדר פתוח. בעידן הנוכחי, בו אנשים רבים מסתפקים בדירות קטנות יחסית כתוצאה מעליית המחירים המאסיבית, סוגיה זו הופכת למשמעותית עוד יותר.

החיסכון שמאפשר ארון חדר נתון מתיישב היטב גם עם אחד המאפיינים הבסיסיים של עיצוב הפנים בעת הנוכחית, והוא ההתבססות על חלל רחב יחסית, והקטנת נפח הרהיטים שבו.

אחסון רב של פריטים

ארונות קיר מתפרסים, במספר לא מבוטל של מקרים, על פני הקיר כולו. כשהם רחבים יותר מאשר הם עמוקים, כפי שקורה לא פעם, הם מאפשרים לנצל שטח שגם כך לא אמור להיות מנוצל, והוא זה של הקיר. לכן, ניתן לראות שבארונות הקיר שטח האחסון גדול באופן יחסי לשאר סוגי הארונות, מה שמאפשר לשים בתוכם לא רק בגדים, כי אם חפצים מכל סוג, ובכל גודל.

ומה עם ההיבט האסתטי?

ארונות קיר, מעבר ליתרונות המעשיים שלהם, נחשבים לפיתרון אסתטי לכל הדעות. סוגיית ההתאמה תופסת מקום מרכזי, בהקשר הזה: הארונות האלה מורכבים, פעמים רבות, באופן אישי עבור המזמינים. כך ניתן לבחור בכל סגנון עיצובי בו מעוניינים, ולשלב את הארון היטב עם יתר הרהיטים שנמצאים בחדר נתון.

חומר הגלם העיקרי המשמש לארונות הקיר הוא, כמובן, עץ. אלא שיש מספר סוגי עצים בהם ניתן להשתמש, גוונים שנכנסים לתמונה וכן שלל אפשרויות לעיצוב מתקדם. על ארונות הקיר ניתן לשים מראות, למשל, מה שמגדיל את השימושיות שלהם עוד יותר, ותורם למראה המתקבל.