כיצד לנסר את קירות המטבח שלכם

מי שמשפץ לבגד את המטבח שלו נתקל לא מעט בבעיות של התמודדות עם קירות בטון. קירות בטון הם הבסיס של בנייה מסורתית בישראל. יחד עם החוק של בניית ממ”דים בגלל המצב הביטחוני והצורך בחיזוק בתים מפני רעידות אדמה, ברור למה הבנייה המסיבית בישראל מאתגרת כאשר רוצים לשפץ ולבנות מחדש בבתים שכבר בנויים. כאשר אתם רוצים לשפץ בתים ולהרחיב או לשנות את מבנה החדרים הפנימי, אתם צריכים לפעמים לנסר בטון כדי לעשות את השינויים הדרושים. ניסור בטון הוא אחד ממקצועות הבנייה הייחודיים כך שלפני שמגיעים לכך חייבים לדעת במה מדובר וכיצד אפשר לנסר קירות בטון המטבח כאשר תרצו לשפץ.

מתי צריך ניסור קיר מטבח?

כאמור, קירות בטון עשויים מחומר מאוד קשה שאי אפשר לשבור בקלות. נוסף על כך, אם יש קיר בטון במקום מסוים זה סימן שהוא צריך לתמוך במבנה והוא נחשב לקיר תומך שאי אפשר להסיר אותו לגמרי עם זאת, מכיוון שיש אלמנטים עיצוביים שונים שאפשר להוסיף לו, כמו מדפים וחיבורים שונים, או שצריך להעביר דרכו כבלים ותעלות של צינורות במיוחד בחדרים רטובים כמו מטבח, ברור למה חייבים למצוא דרך להעביר בו בכל זאת את כל האלמנטים האלה בצורה מדויקת. זה חייב להיות מדויק ונקודתי כדי לא לשבור את הקיר וכדי לא להרוס את המבנה וגם חסכוני מאוד מבחינת ניסור או קידוח הבטון לצורך בניית מטבח חדש לבית.

מטבח חדש לבית בעזרת ניסור בטון

מטבח חדש לבית שאתם בונים בעזרת אדריכל או מעצב פנים ומחייב ניסור קירות בטון במטבח עושים אך ורק בעזרת מומחים וציוד ייעודי מתאים ניסור בטון הוא מומחיות של אנשים למדו לעבוד במכשירים האלה שמכילים סכינים מיוחדות. יש כמה סוגי ניסור בטון, כשזה יכול להיות קידוח או ניסור בטון ממש. משתמשים במכונה שיש בה להבים מיוחדים שבהם מפוזרת אבקת יהלומים לצורך ניסור קיר מטבח כזה. יהלומים נחשבים לחומר הקשה ביותר בטבע, ולכן רק חומר זה הוא שיכול להתמודד בהצלחה בניסור בטון מדויק מבלי לגרום לשברים ולרסיסים של הקיר להתפזר.

כיצד עובדים בניסור בטון?

ראשית, יש למדוד את הקירות לפי תכניות הבית ולראות בדיוק היכן מותר וצריך לנסר לפי התכניות החדשות. מלבד החגורה של הבטון שחייבים להשאיר לצורך תמיכה, יש לזכור שבבטון עוברות תשתיות רבות בצורת כבלים וצינורות, והכל מונח בתעלות מיוחדות שנקדחו בו בזמן הבנייה.

רק אנשי מקצוע מוסמכים יכולים לטפל בכך ולדעת היכן לנסר את הבטון מבלי לנתק אתכם מהחשמל או משאר התשתיות. מפעילים את מכונת הניסור עם הלהבים המיוחדים ככל שיידרש ובצורה מדודה ומדויקת, כדי להבטיח שהבנייה הבאה של מטבח חדש לבית תתאים למה שכבר קיים בבית מבלי להרוס קירות קיימים ולערער את היציבות.