כיצד לעצב את המטבח שלכם באמצעות התקנת פרקט

בתים רבים מקבלים בפניהם אורחים רבים שמגיעים ומתרשמים לראשונה מהבית. אחד הדברים הכי בולטים בכניסה של הבית זהו שטח הרצפה. לכן, הפרקט עושה את העבודה בצורה הטובה ביותר, מבחינת הכל. המטבח זהו אחד המקומות החשובים בשביל הפרקט, ולא רק בשביל הרושם לאורחים. מדוע?

יתרונות של פרקט במטבח

במטבח אנו עושים פעולות רבות של בישול, טיגון, אפייה ועוד. ריצפת המטבח מלוכלכת פעמים רבות, ולפעמים קשה מאוד לנקותה. הפרקט הוא אחד הפתרונות הטובים ביותר לריצוף מכמה סיבות:

  • מספק חום – הפרקט הוא מבודד מאוד טוב מהרצפה, והוא שומר חום בתוך הבית במהלך חודשי החורף, ולא נותן לקור לברוח בחודשי הקיץ.
  • שטיפה קלה – קל וזול יותר להחליף פרקט מאשר להחליף ריצוף. בכל מיקרה, הלכלוך מהפרקט יורד בקלות רבה יותר מאשר לכלוך על ריצוף.
  • נראות – אנו נמצאים בעידן שאם אנו רוצים שהריצוף יראה מעץ, ואנו חיים בבניין, אין צורך לדאוג יותר. לפרקט יש שלל עיצובים מתאימים וטובים, שישרתו אתכם בצורה הטובה ביותר.
  • לא מחליק – לפרקט יש חספוס מיוחד שלא מאפשר החלקה בקלות, ולמקומות כמו מטבח דבר זה מאוד קריטי, מאחר ויש נוזלים וחומרים שונים על הרצפה במהלך הבישולים וההכנות.

כיצד לעצב את המטבח באמצעות התקנת פרקט?

דבר ראשון, וודאו את הסגנון שאתם מעוניינים שיהיה במטבח, האם מתאים לכם סגנון לבן בהיר ויוקרתי, מטבח מודרני מעץ שנראה ביתי, או כל דבר אחר שיש. רכשו את הציוד והריהוט המתאים למטבח, ולאחר מכן תוכלו להתאים את הפרקט בהתאם לסגנון. התאימו שהפרקט שלכם ישתלב בצורה טובה עם הרהיטים והקירות, ובכללי גם עם שאר הבית, הרי חוסר התאמה זהו מקור למבוכה בפני הורים ואורחים.

מה היתרונות של פרקט למטבח עצמו?

המטבח עצמו דורש תחזוקה מיוחדת ושונה. הרצפה צריכה להיות עמידה בפני חומרים המזיקים למטבח, חומרים כמו שמן, חומרים כמו רטבים למאכלים שונים.

כיצד מבצעים תחזוקה לפרקט

ביצוע תחזוקה לפרקט שונה לגמרי מרצפה רגילה, הרי ששניהם חומרים שונים לגמרי.
דבר ראשון, הקפידו על ניקיון קבוע של הפרקט באופן יסודי, הסיבה לכך היא שלכלוך שמתקשה עליו עלול להרוס אותו, לדוגמה רוטב שהתקשה עליו עלול לחדור אל תוך החומר, דבר שאנו רוצים להימנע ממנו.

פרקט למטבח הוא דבר חשוב מאוד שיכול לעזור לנראות המטבח, וכמובן ליעילות שלו במטבח. הזמינו פרקט, תבצעו את התחזוקה הדרושה לפרקט, נקו אותו באופן קבוע, צרו קשר והזמינו אנשי מקצוע שיתקינו לכם את הפרקט.