כיצד לתכנן את חלל המטבח בדירה החדשה?

כאשר אתם ניגשים לתכנן את הדירה החדשה שלכם, יש לשים לב ביתר שאת לתכנון של המטבח. המטבח הוא אחד מהחללים המרכזיים ביותר שיש בדירה, ותכנון נכון ומדויק שלו – יאפשר לכם לתכנן את כל הדירה בצורה טובה יותר. על כן, חשוב מאד להבין כיצד יש לעצב את חלל המטבח שלכם וכיצד לתכנן אותו בצורה נכונה, ולצורך כך, חיברנו עבורכם מספר טיפים וכללי ברזל אשר יסייעו לכם.

כך מתכננים את חלל המטבח

  • לשים לב לאילוצים – קודם כל, חשוב מאד לשים לב לאילוצים שיש לנו במטבח. כך למשל, מדיח הכלים, במידה וקיים, חייב להיות בסמוך לכיור. התנור צריך להיות בסמוך לחיבור לחשמל, והכיריים בסמוך לחיבור לגז. זה נשמע מובן מאליו, אבל יש אנשים ששוכחים לגמרי את האילוצים, ומתכננים את המטבח כאילו הם לא קיימים.
  • דרישות טכניות – בתכנון של חלל המטבח יש לשים לב גם לדרישות הטכניות ממנו. המטבח חייב להיות פתוח לרווחה ולא לכלול דלת אטומה לגמרי. כמו כן, הוא צריך לכלול פתחי אוורור רבים לצורך סילוק עשן ואדים. בדיוק מהסיבות הללו, חשוב מאד להבין כי כאשר יש חדר ממ”ד בדירה החדשה-  אסור למעשה להשתמש בו כמטבח, והמטבח חייב להיות ממוקם בחלל אחר בתוך הבית.
  • השימוש באי – כיום, אחד האלמנטים הנפוצים ביותר בתכנון מטבחים הוא השימוש באי – מדובר על המזנון שממוקם באמצע המטבח ולא באחד הצדדים שלו. חשוב מאד לציין כי האי מתאים בעיקר למטבחי בינוניים עד גדולים. אם המטבח שלכם קטן יחסית – האי רק יפריע, ויש להתחשב תמיד בגודל המטבח.

ליצור תכנון מעולה

כאשר אנו מתחשבים בכל הגורמים הללו, אנחנו יכולים לתכנן את חלל המטבח בדירה בצורה הרבה יותר טובה. יש תמיד לזכור שאמנם הדבר יכול לקחת מאתנו יותר זמן, אך התמורה שנקבל, בדמותו של מטבח מתפקד, נוח ויפה היא אדירה, ולכן כדאי להשקיע זמן ומאמץ בתכנון איכותי של המטבח.