כיצד ניתן לבחור כיור נכון למטבח

החלטתם שאתם משפצים את הבית או את המטבח, או שאתם בדרככם לבית חדש? בשעה טובה! הדבר דורש תשומת לב רבה, ירידה לפרטים, ועבודה מדויקת, על מנת שהכל יישב במקום ותהיה לכם הרגשה טובה. ישנם הרבה דברים לרכוש ולחשוב עליהם כגון ריהוט מתאים, אביזרים לאמבטיה, כלי מטבח, ועוד. הפעם נתמקד בבחירת כיור נכון למטבח.

מה חשוב לבדוק?

ראשית חשוב לזכור כי אנו משתמשים בכיור המטבח מספר פעמים ביום. זהו מסוג האביזרים בבית, שחשוב לנו לבחור בקפידה, על מנת למקסם את השימוש בו ולא פחות חשוב, שיהיה לנו נעים וטוב במטבח. אם כך, מה חשוב לנו לבדוק על מנת לבחור את כיור המטבח שמתאים לנו?

ניצול מקום – נכון שחדר האמבטיה שלנו, למשל, לא תמיד מאפשר אחסון רחב של אביזרים לאמבטיה, ועלינו לברור בקפידה כיצד נאחסן ונעצב את המקום? ברוב המטבחים, הסיפור די דומה, אמנם המטבח מכיל שטח אחסון גדול יותר מאשר חדר המקלחת, אבל חשוב מאד לבדוק את גודל הארון שמעליו יישב הכיור, את הרוחב הפנימי של הארון, וחפשו כיור שהוא טיפה פחות מהגודל הזה.

כיור עם קערה אחת או שתיים – אתם יכולים לבחור כיור עם קערה אחת גדולה ובה שטח גדול לעבודה והשרייה, או כיור עם שתי קערות, כל אחת קטנה יותר אבל יש לכם שני שטחי עבודה שונים. בכיור אחד ניתן להשרות למשל, ולהשתמש בכיור השני לעבודה. מה אתם מעדיפים? יש גם את עניין השמירה על הכשרות, אנשים מרבים מעדיפים כיור חלבי וכיור בשרי.

חומרי גלם – ישנם חומרי גלם שונים מהם ניתן לבנות כיורים למטבח, כמו גם אביזרים לאמבטיה. נירוסטה, גרניט, חרס, קוריאן, מה מתאים לכם?

  • הנירוסטה עמידה מאד, קלה לניקוי.
  • החרס רגיש ועדין, ונחשב החומר המסורתי לכיורים בישראל שנים רבות. הגרניט הוא סוג של אבן אשר עוזר לייצר כיור עמיד שלא נשרט בקלות.
  • חשוב מאד לבדוק ולהתרשם מהסוגים השונים של הכיורים, על מנת שתחליטו מה מתאים לכם ולביתכם.

התאמה למטבח

חשוב לא פחות הוא נושא התאמת הכיור למטבח. מה חומר הגלם השולט במטבח שלכם? האם חשוב לכם שהכיור יהיה עשוי מאותו חומר גלם או מחומר גלם משלים ש”שובר” את חומר הגלם השליט?  מה הגודל, הצבע, הצורה? מה האביזרים המשלימים לכיור? איזה ברז תבחרו? אתם לא תאמינו כמה ניתן להשקיע בבחירת הברז! לאחר שתבחרו ברז איכותי ומפנק, תוכלו להיווכח בעצמכם ההבדל הגדול בהרגשה ובאיכות החיים.

ייעוץ עם מומחים

כאשר אתם מחפשים כיור למטבח, חשוב שתתייעצו עם מומחי מטבחים, אשר יכולים לסייע לכם, תוך מספר שאלות, להבין מה אתם אוהבים, מה אתם מחפשים, מה מתאים לביתכם.