לעצב את המטבח והבית באופן מקצועי

כשמחליטים לעצב מחדש את המטבח בדירה קיימת או לפני המעבר לדירה חדשה, כדאי להיוועץ עם איש מקצוע מתחום העיצוב או אדריכלות במידה ומדובר בהליך שהינו חלק משיפוץ כללי של הדירה. איש מקצוע זה, שילווה את הפרויקט, יוכל להמליץ ולכוון לגבי סגנון המטבח, בין אם מדובר בסגנון פרובאנס או מודרני, לרבות בחירת הגוונים והחומרים מהם המטבח יהיה מורכב. להלן מספר דגשים שיוכלו לכוון אתכם בבחירת איש המקצוע המתאים ביותר שילווה אתכם בפרויקט עיצוב הבית והמטבח עד לסיום הפרויקט ולהשגת התוצאה המיוחלת:

מעצב פנים מול אדריכל

במקרה של ליווי מקצועי על ידי מעצב פנים, השירות המקצועי יכלול הגדרת קונספט העיצוב של חלל הבית, בחירת החומרים כמו המטבח, הריצוף, התאורה, הריהוט והפריטים המשלימים. תכנית העבודה תתייחס לכל בעלי המקצוע שמתוכננים לקחת חלק בפרויקט, כאשר המטרה המרכזית היא לעצב את הבית בצורה פונקציונאלית עבור הדיירים בהתאם לצרכים תוך התחשבות במגבלות הקיימות בשטח. כמו כן, התכנון מיועד ליצור אווירה ביתית, חמימה ונעימה במגרש הביתי. כשמדובר בשינוי המבנה הפנימי של הדירה (סידור החדרים בבית), הרי שיהיה צורך בליווי אדריכל מאחר ולו הסמכות להגיש בקשה לאישור בנייה מיוחד, סמכות שאינה ברשות מעצב. ביכולתכם כמובן לבחור להיעזר בשירותי משרד אדריכלים ועיצוב פנים, בו תוכלו ליהנות משירותי אדריכלות ועיצוב פנים על ידי שני סוגי אנשי המקצוע תחת בית אב אחד. תהליך עיצוב ותכנון הבית בעזרת איש מקצוע כולל בתחילה פגישה ראשונית ותיאום ציפיות, גיבוש פרוגרמה ובניית קווים עיצוביים מנחים שתוביל להכנת תכנית עבודה מפורטת שתשרת את יתר אנשי המקצוע הלוקחים חלק בפרויקט (החל מתכנית חשמל ותאורה ועד תכנון המטבח), תוך הגדרת לוחות זמנים משוערכים.

בחירת איש המקצוע המתאים ביותר

בעדיפות עליונה, כדאי לברר לגבי אנשי מקצוע מומלצים הפועלים באזור גיאוגרפי רלוונטי לכם. המלצות מלקוחות מרוצים יגדילו את הסיכויים לאיתור אדריכל או מעצב מקצועיים שיקדמו את הפרויקט לשביעות רצונכם. חשוב לוודא מראש את הניסיון המקצועי ואופי וסגנון פרויקטים קודמים. כדאי להגיע פיזית ולצפות פנים אל פנים באחד הפרויקטים על מנת להתרשם בצורה מוחשית יותר ממידת המקצועיות והקו העיצובי. גם התרשמות באתר הבית של איש המקצוע (במידה ויש כזה) תוכל לכוון אתכם לגבי סגנון הפעילות המקצועית אך אין תחליף לצפייה מוחשית. במידה ומדובר באדריכל, כדאי לוודא שאכן יש לו ניסיון בקבלת אישורי בנייה מיוחדים ועדיף ברשות הרלוונטית לכם ושאיש המקצוע אכן רשום ברשם המהנדסים והאדריכלים. לגבי מועמדים שנראים פוטנציאליים לאחר סינון בסיסי, כדאי לקבוע פגישת היכרות פרונטאלית בה תוכלו להציג את הפרויקט, הצרכים והציפיות. מעמד זה יאפשר לכם להכיר את אישיותו של האדריכל / מעצב ולבחון את מידת הכימיה ביניכם, שהינה הבסיס לתקשורת טובה ולשיתוף פעולה פורה. לאחר ההחלטה הסופית, חשוב לתעד את כל פרטי ההסכם בחוזה אדריכלי מפורט, הכולל את תנאי התשלום, המועדים, לוחות הזמנים, חריגה מהם, סמכויות וכל פרט שנראה לכם שראוי שיהיה לו תוקף משפטי לכל מקרה שיהיה.

בהצלחה!