מה סוגי הקרמיקה בשוק כיום

שוק העיצוב מתפתח בכמה דרכים, וכיום ניתן למצוא בו חומרי גלם רבים ומגוונים

החיים המודרניים מאופיינים בהתפתחות סגנונות עיצוביים מגוונים ושונים, בנוסף אנו רואים גם התפתחות של חומרי גלם שונים בשוק עיצוב הפנים והאדריכלות בהם אנו עושים  שימוש לשם עיצוב בתים פרטיים, משרדים ומבניים מוסדיים. אחד מהחומרים המגוונים ביותר אשר ניתן למצוא בתחום זה כיום הינו הקרמיקה, אשר משמשת אותנו בחדרי מקלחת מטבחים וריצוף חלל הבית לצורך כך ישנם מספר סוגים של אריחי קרמיקה.

אז אילו סוגי קרמיקות ניתן למצוא בשוק העיצוב היום?

  • גרניט פורצלן: גרניט פורצלן הינו ככל הנראה הסוג המוכר ביותר, וכן הסוג אשר נמצא בשימוש הנרחב ביותר בארץ. אריחים מסוג גרניט פורצלן הינם אריחים עמידים ביותר מפני שחיקה של האריח היות והם אינם מזוגגים. כמו כן, את האריחים חותכים בדיוק רב ביותר, דבר אשר הופך אותם לבעלי יתרונות עיצוביים משמעותיים, והם משמשים בעיקר לשם חיפוי מקלחות ושירותים בשל עמידותו הגבוהה בפני מים ורטיבות.
  • טרה קוטה: כאשר מדובר על אריחים הנמצאים בשימוש מחוץ לבית, האריח הנפוץ ביותר הינו הטרה קוטה, אשר נקרא גם קוטו. אריחים מסוג זה אינם מבריקים ואינם מזוגגים, וכן לרוב נעשה בהם שימוש תוך שמירה על צבעם הטבעי בשל הקושי הרב בצביעתם בצורה אחיד.
  • טראצו: את הטראצו מכירים יותר בשם “בלטות”, והוא סוג האריח העמיד ביותר מפני נזקים. למרות עמידותו, האריח אינו נמצא בשימוש נרחב למדי בשל מראהו הלא אטרקטיבי. למרות האמור, נראה לעיתים קרובות שימוש באריח ובתתי סוגים שלו בכדי לייצב מבנים שונים או בכדי למלא חללים עיצוביים מסוימים.
  • רזינה: זהו סוג האריח היחיד אשר משלב בתוכו לא רק חומרים קרמיים, אלא גם עשרה אחוזים של חומרים פולימריים שונים בשם “רוזין”. בשל השילוב יוצא הדופן, אריחים מסוג זה מתאפיינים במראה חלק ומבריק, וכן הם ניתנים לייצור במגוון רחב ביותר של צבעים. ססגוניים. מסיבות אלו, נעשה שימוש באריחים מסוג זה בעיקר לעיצוב, ובשל מחירם היקר באופן יחסי נעשה שימוש באריחים אלה רק כאשר לא ניתן לעשות שימוש באריחים טבעיים וזולים יותר.

ניתן לראות כי ישנו מגוון רחב ביותר של סוגי קרמיקה שונים

לסיכום המגוון הרחב של סוגי הקרמיקה בשוק העיצוב מאפשר למעצבי הפנים להתאים את סוג האריח לכל סיטואציה ומטרה בה יכול להיות צורך בה, כאשר ניתן להתאים את האריחים הן למטרות פונקציונליות לשימוש יומיומי  והן למטרות עיצוביות דקורטיביות .