מטבחים מעוצבים – יוקרה ואיכות מכל פינה

במידה ואתם נושמים אסתטיקה ואוהבים לבשל, רוב הסיכויים שמה שחסר לכם כרגע בחיים הוא מטבח מעוצב. אז אם אתם בונים את ביתכם החדש או מתכננים את השיפוץ הבא, אנחנו ממליצים לכם להקדיש תשומת לב ראויה לחדר היצרני ביותר בבית. מטבחים מעוצבים בישראל עוברים מהפכה אמתית בשנים האחרונות ונראה שסוף סוף הם זוכים לכבוד לו הם ראויים. אז אם גם אתם מרגישים חלחלה למראה החרסינות הישנות שעוטרו בציורי פירות וירקות ואם גם לכם מתחשק לשדרג את חווית הבישול שלכם, זה הזמן לדבר על מטבחים מעוצבים.מטבחים מעוצבים

עיצוב לצד פרקטיות

לאורך ההיסטוריה התפקיד של המטבח היה פרקטי גרידא. במטבח היו מכינים את הארוחות, קוצצים ומבשלים את חומרי הגלם ומקסימום היו יושבים לקרוא בו את העיתון של הבוקר, במידה והוא היה מרווח מספיק. את המחשבות על העיצוב שמרו לשאר חדרי הבית, מטבחים זולים ופשוטים היה מה שראינו בכל מקום, אבל המהפכה העיצובית בתחום מטבחים מעוצבים בישראל הכניסה את האלמנט של העיצוב גם למטבח. מטבחים מעוצבים הם מטבחים מזמינים, הם מטבחים מעוצבים שנעים לשהות בהם כיוון שניכר שהושקעה מחשבה בכל פרט ופרט בהם. מדובר על סוג מסוים של מטבחים מעוצבים שמאופיינים ברמת גימור גבוהה, בתחכום ובאלגנטיות שנובעים מהבנה עמוקה של צרכי הטבח ושל הטעם האישי של דיירי הבית.

מטבחים מעוצבים
מטבחים המעוצבים צריכים להשתלב בעיצוב הכללי של הבית אך ישנם גם לא מעט בתים בהם המטבח המעוצב הוא החדר המרכזי ששאר חלקי הבית מיישרים אתו קו עיצובי ולא להפך. המטרה של כל מעצב מטבחים היא לדאוג לכך שהפרקטיות לא תעמוד בצל העיצוב וכמובן שהעיצוב לא ינגן כינור שני לשימושיות. לסיכום, מטבחים מעוצבים צריכים להיות מצד אחד שובי עין ומצד שני להיות נוחים מאוד לעבודה.

מטבחים מעוצבים – מאיפה מתחילים?

מאחר ולא כולנו נולדנו עם נייר שרטוט ביד, את מלאכת העיצוב הסופית, יש להשאיר בידי החברה המבצעת. עם זאת, הצעד הראשון שלכם בדרך למטבח מעוצב ואיכותי הוא הגדרת הצרכים שלכם. שימו לב להתנהגויות הבישול שלכם. רשמו באופן מפורט כל מה שנוח במטבח הנוכחי שלכם וכל מה שלא נוח בו. רשמו למה אתם זקוקים מהמטבח שלכם ואל תקמצו בפרטים. לכמה להבות אתם זקוקים, לכמה שטחי אחסון, האם שטח הקירור מספיק לכם או לא, האם אתם מעוניינים להוסיף למטבח אי או דלפק, האם אתם מעוניינים לשבת לאכול בו או לא ועוד. רשמו את כל הצרכים שלכם על מנת שבסופו של דבר המטבח יתאים לכם באופן ספציפי.
בנוסף, זה הזמן ללקט רעיונות. בקרו במטבחים בבתים של חברים וכשאתם רואים משהו שאתם אוהבים, צלמו אותו. עיינו במגזינים של עיצוב הבית והתחילו לבנות לעצמכם את התמונה של המטבח המושלם עבורכם. בסופו של דבר, כשתאספו מספיק חומרים, תוכלו לפנות לחברה שמייצרת מטבחים מעוצבים כשאתם כבר פחות או יותר יודעים מה אתם מחפשים הן מבחינת העיצוב והן מבחינת הפרקטיות.