מטבחי יוקרה – לבשל ברמה אחרת!

 

בשנים האחרונות ישנה מגמה מובהקת בקרב מעצבי הפנים בישראל הנוגעת לחדר החושני ביותר בבית. הכוונה היא לא לחדר המיטות, כי אם למטבח. הסיבה לכך שמדובר על החדר החושני ביותר בבית היא שזהו החדר בו כל החושים באים לידי ביטוי ברמה הגבוהה ביותר.
בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה של עיצוב מטבחי יוקרה בבתים רבים. לעתים מדובר על בתים שמעוצבים באופן יוקרתי באופן כללי, אך ישנם גם בעלי דירות שמשקיעים את מרב כספם בעיצוב המטבח, לעתים גם על חשבון החדרים האחרים. במאמר שלפניכם נדון מעט בתופעה, בסיבות להיווצרותה ובהבדל בין מטבחי יוקרה למטבח פשוט.

מטבחי יוקרה

המהפכה הקולינרית בישראל

בעשור האחרון חווינו מהפכה רצינית ביותר בתחום הקולינריה. בכבלים יש לנו ערוץ אוכל שמשדר תכניות בישול ללא הפסקה, בשעות צפיית השיא מככבים בטלוויזיה השפים הישראלים הבכירים ביותר, מסעדות עלית נפתחות חדשות לבקרים ולא רק במרכז הארץ, השווקים בישראל עמוסים בחומרי גלם שהיו במשך עשרות שנים זרים לקהל הישראלי ונראה שכל ילדון יודע להבדיל בין מנות יפניות, תאילנדיות וסיניות בנקל. חוש הטעם הישראלי התחדד ונראה שהספורט הלאומי הפך להיות מנפנוף מנגלים לבישול איכותי ביותר. מכירות סכיני השף עולות בהתמדה ובכלליות, חנויות המתמחות במכירת ציוד מטבח נמצאות בפריחה שלא ידעו כדוגמתה מעולם.
המהפכה הקולינרית לא פסחה גם על תחום עיצוב מטבחי היוקרה ונראה שאחרי עשרות שנים של מטבחים קטנים עם חרסינות זולות ומעוצבות בחוסר טעם שחיפו על הקירות, את הבתים הישראלים מפארים יותר ויותר מטבחי יוקרה.

מטבחי יוקרה

מה בין מטבחי יוקרה למטבח פשוט?

ישנם אינספור הבדלים בין מטבחי יוקרה למטבח פשוט. בראש ובראשונה מדובר על רמת הגימור, התחכום וחומרי הגלם ששימשו לייצור המטבח. בנוסף, מדובר גם על מרחב גדול, נוחות מרבית ויעילות מקסימאלית. מטבחי יוקרה מתאפיינים בתחכום עיצובי ובזרימה, בחלוקה נכונה של החלל ובאיכויות שמספקות חווית בישול מושלמת. אין סגנון אחיד של מטבחים יוקרתיים והם יכולים להתאפיין במגוון סגנונות כשכלל היסוד הוא הקפדה על האיכות הגבוהה. אם מדובר על מטבח בסגנון כפרי, חומרי הגלם שישמשו לעיצוב המטבח יהיו עצים אצילים ואיכותיים שישמשו את בעלי המטבח למשך שנים ארוכות. במידה ומדובר במטבח בסגנון עיצוב מודרני, רוב הסיכויים שנראה לא מעט נירוסטה, כיורים גדולים, משטחי עבודה רחבי ידיים ומערכות תפעול משוכללות כגון כיריים קרמיות, מגירות נשלפות מודולריות ועוד.

מטבחי יוקרה

מטבח יוקרה הוא למעשה הממלכה האולטימטיבית לכל בשלן או בשלנית באשר הם. הוא מספק חווית בישול נעימה ויעילה והופך גם משימות מורכבות, לפשוטות יותר. מטבחים פשוטים לעתים גורמים לבני הבית להדיר מהם את רגליהם ומקשים על הבשלנים הביתיים לבצע פעולות בישול מורכבות או מספר פעולות בו זמנית.
מטבחים איכותיים מזמינים את הבשלנים להשתעשע בהם ומספקים לבשלנים הביתיים את כל המרחב לו הם זקוקים. לכן ניתן לומר בבירור כי מטבחי יוקרה משלבים אלמנטים ביתיים ומקצועיים לכדי מקשה אחת של עיצוב, איכות ויוקרה.