מטבח שמכבד את האוכל

הפאר של המטבחים יכולים להיות אצלכם בבית. אין צורך ללכת למחוזות רחוקים על מנת לחלום על מטבח מהסרטים. אפילו אם יש לכם מטבח משלכם ואתם לא מתכננים להחליף אותו, אך מרגישים שהוא לא מטבח החלומות שלכם, תוכלו להכניס בו שינויים קטנים כך שהוא יהפוך לכזה. החלפת צבעי הקיר, הוספת תמונה יפה ועוד. הבעיה היא שישנם בתים רבים בהם המטבחים כל כך יפים ומצוחצחים עד שבעלי הבית לא רוצים ללכלך אותם. בעיה זו מוכרת והרי כולנו יודעים כי לאחר כל הכנה של אוכל במטבח יש צורך להתחיל בניקיונות ועבור אלו שאוכלים בבית לפחות שלוש ארוחות יש צורך לעשות הרבה מאד ניקיונות. אחת מהבעיות של הכנת אוכל במטבח היפה שלנו והניקיון המתמיד הוא הזמן שאנחנו מרגישים לא פעם שאנחנו מבזבזים על הפעולה הבלתי פוסקת של הכנת האוכל. על מנת שנוכל לנקות פחות אנחנו יכולים פשוט:

  • להכין יותר אוכל בכל פעם ולחמם
  • להזמין אוכל בריא מבחוץ
  • לחפש מתכונים עם מינימום מרכיבים כך שלא יהיה לכלוך
  • לשתף את הילדים בהכנת האוכל

להכין כמויות

כמובן, אף אחד לא מצפה מכם להפוך את המטבח שלכם למטבח אירועים, אך אם תכינו אפילו כמות כפולה בכל פעם תוכלו לחסוך לעצמכם את הניקיונות בפעם הבאה. הדבר רלוונטי מאד כשמכינים מרק עמוס בירקות שיש לקלף ולקצוץ וכמובן נכון לכל תבשיל. המקררים חזקים מספיק כדי להחזיק את האוכל למספר ימים גם לאחר שהכנו אותו והחשוב ביותר הוא שלאחר שהאוכל התקרר נכניס אותו מיד למקרר, על מנת שהוא לא יספיק להיות בחום וישמור על הטריות שלו.

להזמין אוכל הביתה

היום ניתן להזמין אוכל בריא לבית. החל מתבשילים ואפילו פיצה טבעונית. פיצה זו דוגמה לאוכל שעבר הסבה והפך להיות בריא יותר מבעבר. הטרנד של הבריאות אינו פוסח על אף אחד ולכולם חשוב היום לשפר את התזונה שלהם. לכן, היא פתרון עבור הורים שרוצים להזמין לילדים שלהם אוכל שהם אוהבים אבל שיהיה בריא יותר. כמובן, ניתן להזמין עוד שפע של מאכלים וליהנות מסוף הארוחה כשכולם שבעים והמטבח נקי.

מתכונים מינימליים

טרנד חדש שניתן למצוא היום ברחבי האינטרנט הוא מתכונים עם מעט מרכיבים. בכל מתכון יש עד 5 מרכיבים, מה שאומר שלכם מצופה מינימום של לכלוך במטבח. מעבר לנוחות של המתכונים ולכך שניתן לשער שתמצאו בקלות את כל המרכיבים בבית, גם המטבח שלכם יישאר נקי.

שתפו את הילדים

הילדים שמחים מאד להכין דברים במטבח, הבעיה היא שהם משאירים אחריהם את הלכלוך למבוגרים. אתם יכולים ללמד אותם כיצד להכין אוכל וגם לקחת אחריות ולנקות אחריהם. כמובן, אפשר תמיד להכין אוכל ביחד ותוך כדי ההכנה ללמד את הילדים לנקות.