סוגי פרקטים מומלצים למטבח וכיצד לשמור על הפרקט

רבים חולמים על פרקט בבית, בעיקר משום שיש משהו במראה העץ הייחודי והנפלא הזה שמשווה לבית כולו מראה יוקרתי, נקי, נעים וחמים. אין זה מפתיע שדירות רבות בישראל מתהדרות היום בפרקטים בשלל עיצובים ודגמים, אבל אחת הדילמות הנפוצות יותר היא אילו סוגי פרקטים מומלצים למטבח, אם בכלל, וכיצד ניתן לשמור על הפרקט. הדילמה הזו ברורה לחלוטין, שהרי אחד המקומות שבהם הריצוף מועד לפורענות יותר מכל מקום אחר בבית, זהו המטבח. רוטב הפסטה המטפטף על הריצוף, הקפה שנשפך מהספל בבוקר והיין האדום – כולם נתפסים כאויבי הפרקט. הבשורה הטובה, למי שבכל זאת רוצה לשמור על מראה אחיד ברחבי הבית ולהקנות גם למטבח אווירה כפרית ונעימה, היא שיש פרקטים המתאימים גם לחלל שבו אתם מבשלים, אוכלים ושותים.

פרקטים מתאימים

לאור העובדה שהמטבח הוא החלל שבו הסיכון לשפיכת נוזלים ולהיווצרות כתמים, פרקט מוגן מים נדרש כאן. התקנת אריחי ויניל במטבח היא לרוב הפתרון המומלץ, בעיקר משום שמדובר באריחים גמישים מאוד אותם ניתן לרכוש במרקמים שונים, לרבות מרקם פרקט או בטון, ובהתאם לגודל המטבח שלכם. החומר שמרכיב את אריחים הללו, ויניל, הוא חומר גלם טהור (לא ממוחזר) ומכאן נובעים גם לא מעט יתרונות. למשל, אריחי ויניל עמידים לחלוטין בפני מים וגם בפני שחיקה, בידוד הקול שמאפיין אותם חשוב מאוד משום שהוא מבטיח לכם שקט בעת הדריכה על האריחים, ובנוסף נוח מאוד להתקין אותו ופשוט מאוד לטפל בו. השילוב בין אריחים שהם עמידים בפני מים לבין תחזוקה נוחה הוא השילוב האידאלי, ללא ספק, ולכן אריחים אלו נחשבים למתאימים ביותר למטבח.

שמירה על הפרקט

פרקט במטבח בהחלט נמצא במידה מסוימת של סכנה בהשוואה לריצוף פרקט בחדרים אחרים בבית, מאחר ומדובר באופן כללי על ריצוף רגיש לשריטות ולנוזלים. הבחירה בפרקט למינציה היא בחירה בהחלט טובה, גם משום שסוג זה של פרקט עמיד יותר למים, וגם משום שניקיון הפרקט יהיה נוח יותר. עם זאת, כדי שהפרקט ישמור על איכותו ועל יופיו מומלץ להקפיד לשמור עליו היבש. אם נשפכו נוזלים על האריחים, או אם ביצעתם ניקיון של המשטח, ודאו שאתם משאירים אותו יבש עם תום המשימה כדי שלא להסב לו נזק וכדי לשמור על המראה האסתטי והמדויק שלו. אם תקפידו על כך תוכלו ליהנות מהפרקט שלכם לאורך שנים, ועוד יותר מכך, תוכלו ליהנות מהמראה הנעים ומהאווירה המיוחדת שהוא מביא לבית.