עיצובים וטכנולוגיות חדשות בתחום דלתות הזכוכית

דלתות העשויות זכוכית צוברות כיום פופולריות הולכת וגדלה במגוון רחב של שימושים. לאור ההתפתחות הסגנונית והקו העיצובי המזוהה עם תחום ההייטק, השימוש בזכוכית בעיצוב הדלתות השונות נעשה הרבה יותר נפוץ. אם בעבר השימוש המקובל ביותר היה למען יצירת מקור לכניסת אור שמש טבעי, כיום עצם ההקפדה על חללים כמה שיותר מוארים באופן טבעי מהווה ברירת מחדל, לכן השימוש בדלתות הזכוכית נעשה נפוץ יותר, מגוון יותר והרבה יותר מעוצב. להלן מספר שימושים שנעשים כיום בדלתות זכוכית באזורים שונים בבית.

 

דלתות אמבטיה

אחד השימושים הראשונים והמקוריים של דלתות זכוכית היה בדיוק למטרה זו – דלתות באמבטיות, וכן דלתות של מקלחונים. על מנת לתת מענה הולם לחדרי האמבטיה, יש להשתמש בזכוכית איכותית העמידה בפני לחות, מים ושינויי טמפרטורה תכופים. כמו כן, גם בידוד חשוב מאוד על מנת לשמור על טמפרטורה נעימה בזמן המקלחת או האמבטיה. הטכנולוגיות המודרניות מאפשרות שילוב של מספר גופי זכוכית בדלת ליצירת פתרונות מעוצבים ומבודדים היטב.

 

דלתות כניסה

בעבר לא היה מקובל בישראל לשלב זכוכיות בדלתות הכניסה לבית או למבנה, אך כיום ניתן לראות יותר ויותר עיצובים הכוללים אפילו זכוכית בלבד – ולא רק בכניסה למבנים ציבוריים שונים באמצעות הדלתות האוטומטיות, אלא גם בבתים הפרטיים שבהם ניתן להתקין דלתות זכוכית מעומעמות ליצירת מראה יוקרתי מצד אחד, אך פרטי ומוצנע מצד שני. מעצבי פנים רבים ממליצים על שילובים ייחודיים של זכוכיות במגוון רחב של שימושים, המאפשרים ליצור דלת אחת ויחידה שאין דומה לה בכל העולם.

 

דלתות פנימיות

בתחום הדלתות הפנימיות, דלתות זכוכית מעניקות חופש רב אפילו יותר. כיום ניתן לראות פתרונות רבים הכוללים דלתות הזזה עשויות זכוכית. טכנולוגיה זו נותנת מענה מיוחד ויעיל ביותר עבור חללים צרים, שבהם דלת שנפתחת לתוך חלל החדר תופסת יותר מדי ממנו ומגבילה את חופש הפעולה של בעלי המקום. דלתות זכוכית נעות מהוות פתרון מעולה בתור כניסה למרפסת, משום שזכוכית נקייה משמשת גם בתור חלון ופתח אור וגם בתור דלת. ניתן להוסיף תריסים או וילונות ליצירת פרטיות במידת הצורך, וכן להיעזר באביזרי ריהוט שונים ליצירת האווירה הרצויה בשיתוף עם המראה הפתוח, המואר והאוורירי שמעניקות דלתות זכוכית.

בסופו של יום, זכוכית מהווה חלק חשוב ביותר בתחום הדלתות כיום, וכדאי מאוד לשקול את האפשרויות העומדות בפניכם בתחום זה על מנת ליצור את הפתרונות הטובים ביותר עבור החלל שלכם