עיצוב ובניית מטבחי יוקרה

מטבח הוא הלב של כל בית בישראל, כך שברור מדוע השאיפה של רבים היא להשקיע בבנייתו ועיצובו כמה שיותר מאמצים – וכן, גם כספים. הבחירה של מטבחי יוקרה, בתנאים האלה, הופכת לרעיון לגיטימי, יש שיאמרו שאף מתקבל על הדעת. המאמר הבא מאגד תחתיו מספר טיפים לעיצוב ובניית מטבח יוקרה מרשים ונוח מאד לעבודה.

המשתנים המרכיבים את משוואת האיכות

אז מה הופך מטבח ליוקרתי? התשובה הפשוטה היא שלא מעט דברים. עיצוב ובניית מטבחי יוקרה מתחילים מחומרי הגלם מהם עשויים הפריטים השונים המרכיבים את המטבח, אשר בדגמים היוקרתיים נוטים להיות לא רק מרשימים מבחינה אסתטית – אלא גם עמידים. אין לשכוח שלמרות שמטבח יוקרתי יהיה יקר יותר, העמידות והאיכות של חומרי הגלם הופכת אותו, כמעט תמיד, להשקעה בת שנים ארוכות.

מטבח יוקרתי, וזו נקודה חשובה נוספת, עשוי בהחלט להיות מותאם אישית לאלה שמזמינים אותו. במילים אחרות: פעמים רבות המדובר הוא במטבחים בעיצוב אישי, הכוללים, למשל, ארונות על פי הזמנה. הדבר מאפשר לרוכשי המטבח להתאים אותו לצרכים שלכם ולטעמם האישי, מה שמעלה את קרנו עוד יותר בעיניהם.

בכל הקשור לסגנון המטבח, גם כאן מגוון האפשרויות רחב. פעם, הדעה הרווחת הייתה שמטבח יוקרתי חייב לכלול בתוכו פריטים המשלבים בין מתכת וזכוכית, מה שמעלה לרוב קונוטציות של איכות – ואכן, לרוב מטבחים אלה ייתפסו כיוקרתיים. כיום, עם זאת, ברור כי גם מטבחים בעיצוב קלאסי, מבוססים על העץ בגוונים שונים, בהחלט יכולים להיות יוקרתי.

המפתח להצלחה נמצא בפרטים הקטנים

כשזה נוגע למטבחים, צריך לתת את הדעת על שורה ארוכה של היבטים הנוגעים אליהם: לא רק הארונות והרהיטים האחרים, אלא גם המאפיינים הספציפיים של כל פריט. מהסיבה הזו, מוצרי פרזול שונים, דוגמת ידיות, יכולים לחולל הבדל משמעותי. עלות ההצטיידות בהם אינה נחשבת לגבוהה במיוחד כיום, כך שניתן לשקול הוספה שלהם לעיצוב המטבח.

בעת תכנון ובניית מטבח יוקרה מומלץ להתייחס גם לתאורה, כאשר תאורה נכונה, המבליטה את כל מה שחשוב להדגיש, תורמת במידה משמעותית למשוואת הפאר. מנגד, תאורה שאינה ראויה עלולה לפגוע במקרה של כל מטבח, אפילו כזה העומד בפרמטרים האחרים של איכות ויוקרה.

ואיך אפשר בלי מינימליזם?

נקודה חשובה נוספת בנוגע לעיצוב המרחב: במרוצת השנים, הלכה והשתרשה התפיסה לפיה העיצוב היוקרתי ביותר הוא דווקא זה המינימליסטי, בעוד שמטבחים עמוסים בפרטים (שעלולים גם להיות מבולגנים) נחשבים למרשימים פחות. אפשר בהחלט ליישר קו עם תפיסה זו, שנותנת את אותותיה, בעת הנוכחית, גם על היבטים אחרים בעיצוב הבית.