עיצוב מטבחים – דברים שחשוב לדעת

כשמתחילים לעצב את המטבח, המשימה בהחלט לא פשוטה ומצריכה מאתנו לתכנן הכול מראש.

עם השנים ניתן לראות כי המטבח הפך למרכז הבית, למקום בו כל המשפחה מתכנסת, אוכלים יחדיו, מארגנים ארוחות סביב השולחן במטבח וניתן לראות שהמטבח אפילו מתחיל לאט לאט לתפוס את מקומו של הסלון בבית.

עם השנים המטבח הופך למרכז הבית ממש, כשהסלון מתחיל להדחק טיפה הצידה, כיום המטבח נהפך למרכז הפעילות בבית- ארוחות ערב משפחתיות, אירוח, שיחות, ועוד המון… המטבח קיבל תפנית עיצובית שונה לחלוטין, המטבח הפך למקום שנוצרה בו תחושה של אינטימיות בזכות העיצוב המיוחד, הצבעים השונים, ברזים יוקרתיים, התאורה ועוד… כשהולכים להתרשם ממגוון של מטבחים מעוצבים , היופי והאסתטיקה גורם לנו להתמקד במראה הוויזואלי, ביופי, ביוקרה, בסגנון הייחודי, אבל כדאי לזכור שיופי זה לא הכל.

עיצוב מטבחים בחכמה

לעצב מטבח זהו חלק לא פשוט, תהליך דיי מורכב, חשוב לשים דגש לכל האלמנטים, החל מהקטנים יותר עד לגדולים יותר שהופכים את המטבח למושלם כמו שהוא.

על מנת שנדע לנצל את המטבח כמו שצריך וליהנות ממנו חשוב לזכור שהערך הפונקציונאלי במטבח חשוב לא פחות מהיופי שנגלה לעניינו בחנויות הפאר, מכיוון שכאשר אנו מבשלים אנחנו מחפשים את הנוחיות, המשטח הרחב שבו נוכל לעבוד, התאורה שתאיר לנו את משטח העבודה ובכלל, את גובה השיש שיהיה מותאם במיוחד עבורנו וכמובן שיהיה לנו מרחב תזוזה במטבח כשאנחנו עובדים ועוד המון צרכים שחשובים לנו.

נושא האחסון חשוב לא פחות- אנחנו רוצים לאחסן את הכלים, הסירים ושאר האלמנטים במקו שיהיה לנו גישה אליהם- מה שיחסוך לנו בזמן בעת הבישול.

מעצב פנים

כשאתם מתחילים את פרויקט עיצוב המטבח, או כל תהליך עיצובי לראשונה בין אם זה עבור מקלחונים בחדר האמבטיה, בסלון או בחדר השינה, אתם בודקים על מעצב פנים שיתאים לצרכים שלכם ולעולם שלכם, מבררים את הרקע שלו, הניסיון שלו בתחום, עבודות נוספות שביצע בעבר ועוד… לאחר מכן חלק חשוב לא פחות הינו לשקף מול מעצב הפנים את השימושים שלכם במטבח באופן מפורט מהרגע שאתם מתחילים את הבוקר שלכם עד לסוף היום וכל זה על מנת שהמטבח ימלא את הצרכים שלכם ובאותה מידה שמעצב הפנים ימצא לכם פתרונות אחסון, פינות שיותאמו במיוחד לכם לעבודה, כמות כלי המטבח, תדירות השימוש במטבח, כמות בני המשפחה בבית ועוד המון…